Onlarda randevu alabilecek!

Şanlıurfa'da Suriyeli mültecilerin sağlık hizmetlerinden daha etkin yararlanabilmeleri için hastanelerde randevu sisteminden faydalanmaları sağlandı. Artık Suriyeli vatandaşlarda hastanelerden randevu alabilecek.

Onlarda randevu alabilecek!
Mustafa Bayar

Ülkelerinde 5 yıldan bu yana devam eden iç savaştan kaçan mültecilere sahip çıkan Türkiye, Suriyelilerin sağlık hizmetlerinden daha etkin yararlanabilmeleri için çalışma başlattı. Suriyelilere çalışma izni verilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Suriyeli hastaların yüzünü güldürecek bir çalışma daha başlattı. Artık Suriyeli vatandaşlarda hastanelerde sıra beklemeden randevu alabilecek.

Hastanelerde muayene olabilmek ve işlerini erkenden bitirebilmek öğleden sonraya kalmamak için sabah erken kalkıp hastanelere gidilirken artık çağımızın getirdiği kolaylıklar sayesinde tüm bunlar geride kaldı. Artık hastalar internet üzerinden de hastane randevu merkezi aracılığı ile randevu alabiliyor.

NASIL RANDEVU ALINIR?

Hastane randevu merkezi aracılığı ile iki şekilde randevu alabilirsiniz. Dilerseniz alo 182 hattı ile randevu alabilirsiniz. Hastane randevu merkezi Alo 182 hattı ile hastane randevu alabilmek için herhangi bir iletişim aracıdan hattı tuşlayınız. Çağrınızı canlı operatör karşılayacaktır. Canlı operatöre muayene olacak olan kişinin T.C. kimlik numarasını vermeniz verip gideceğini bölüm ve Doktor'un ardından randevunuz gerçekleşecektir. Sağlık Bakanlığı en çok mültecinin olduğu Şanlıurfa'da artık Suriyeli vatandaşlarında hastanelkerden randevu almaları sağlandı. Türk vatandaşlarına tanına haklar Suriyeli vatandaşlara da tanındı. Suriyeli vatandaşlar artık sıra beklemeden randevu alabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2016, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
hastanede poliklikler arttırılsın
hastanede poliklikler arttırılsın - 3 yıl Önce

özel hastanelerin kapanmasının ardından Akif İnan eğitim araştırma hastanesi çok kalabalık Başhekim beyden ricamız lütfen poliklinik sayısını arttırın. ayrıca hastanenizin yerleşim düzeni çok keşmekeş EKG odası acil polikliniklere giden boğazda yapılmı ve burada sıkışma oluyor. Mutfak yemekhane hastanenin çatısı iptal edilip çatı katına taşınsın taşınan mmutfak ve yemekhane ise poliklinik yapılsın.

SIRADAKİ HABER