İddialara başhekim açıklık getirdi

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde dün iddia edilen haberlere ilişkin Hastane Başhekimi Eyüp Şeyhanlı, açıklama yaparak haberlerin hastane hakkında yapılan haberlerin asılsız ve gerçek dışı olduğunu söyledi.

 Umut DELİ

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde dün iddia edilen haberlere ilişkin Hastane Başhekimi Eyüp Şeyhanlı, açıklama yaparak haberlerin hastane hakkında yapılan haberlerin asılsız ve gerçek dışı olduğunu söyledi.

Dün Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde bazı hastaların ameliyathanede elektrik çarpmasından dolayı yanık nedeniyle başka hastanelere sevk edildiği haberlerinin yayınlanmasının ardından Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Başhekimi Eyüp Şeyhanlı, haberlerin asılsız olduğunu ameliyathanenin de tadilat nedeniyle çok acil arz eden hastaların tedavilerinin yapıldığını belirterek şunları aktardı.

 Hastanede tadilatın bittiğini ve hasta kabulünün normal bir şekilde devam ettiğini belirten Şeyhanlı: “ Dün hastanemizle ilgili bazı basın yayın organlarında asılsız haberler yayınlandı. Hastanemize başvuran hastaların yanım nedeniyle çevre illere sevk ettiğimiz yönüyle. Ancak bizim öyle bir hastalarımız kesinlikle olmamıştır, yanık nedeniyle başka illere ve ilçelere hasta sevkimiz olmamıştır. Aslında biz vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek için ameliyathanemizi tadilata aldık, bu tadilat sürecinde de acili doğumhane ve poliklinik hizmetlerinde her hangi bir aksama yaşanmadı. Genel sekreterlik ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinasyonlu bir şekilde çalışarak acile başvuran ama acil olmayan hastalarımızı il içerisinde başka hastanelere ambulansları tarafından sağlıklı bir şekilde transferleri sağlandı. Ben yine özellikle belirtmek isterim vatandaşlarımız bu tür haberlere kesinlikle inanmasın, bizim kesinlikle yanık nedeniyle sevk ettiğimiz bir hastamız yoktur“ diye konuştu.

Ayrıca, Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde ameliyathanede yapılan ve son bulunan tadilat çalışmalarında elektrik tesisatları, boru, cihazlar, yatak, sedyeler tamamen yenilendi.

  

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ökçün
Ökçün - 3 yıl Önce

Evet bir kaç kez hanımla hastaneye gitik ve gerçek ten eski hâlinden daha temiz daha şeffaf eski hâlinden eser kalmamıştır ve çalışmalar devam etmektedir gözümle gördüğümü söylüyorum gerçekler neyse onu söylüyorum o hastane başhekimine buradan tşk ediyorum başarıların devamını dilerim

SIRADAKİ HABER