HASTANE MUTFAĞI RADYASYONDAN ETKİLENİYOR MU?

Bölgenin en büyük Hastaneleri arasında yer alıp ve her gün binlerce vatandaşın tedavi gördüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin mutfağında pişirilen yemeklerin iki radyasyonlu birim arasında kurulması vatandaşı tedirgin ediyor.

HASTANE MUTFAĞI RADYASYONDAN ETKİLENİYOR MU?
 Umut DELİ

Bölgenin en büyük Hastaneleri arasında yer alıp ve her gün binlerce vatandaşın tedavi gördüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin mutfağında pişirilen yemeklerin iki radyasyonlu birim arasında kurulması vatandaşı tedirgin ediyor.

Hastanenin eksi dördüncü katında yer alan ve Kanser Hastalarının tedavi gördüğü Radyasyon Onkoloji Birimi ile Sintigrafi Merkezi arasına sıkıştırılmış Hastane Mutfağında hastalar ve personeller için her gün pişirilen yemekler akıllara radyasyondan gıdalar etkileniyor mu? Sorusunu getiriyor. Hastane de Radyasyon Onkoloji Birimi ile Sintigrafi Merkezi camlarına yazılan uyarı yazısın da “Radyasyonlu Alana Yaklaşılmaz” gibi uyarı yazıları bulunurken, bu iki radyasyonlu birim arasına sıkıştırılmış olan Mutfakta gıdalar radyasyondan etkilenip etkilenmemesi merak konusu oldu. İddiaya göre Hastanenin yeni acil binası alt katlarındaki birçok yerin boş bir vaziyette bekletildiği ve yeni acil binasının açılışından bu yana da Hastane yöneticileri tarafından bir türlü değerlendirilemediği öne sürülen, Mutfak yerinin ne kadar sağlıklı olup olmadığı konusunda da yetkililerden bir açıklama yapılması bekleniliyor.   

MUTFAK VE YEMEKHANE YERİ TARTIŞILIR!

İç mimar tasarlamasında Yemekhane ve Mutfak gibi yerlerin genel de çatı ve teras katlarda olması gerekirken, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mutfağın bodrum katında ve iki radyasyonlu birim arasına sıkıştırılması hastanede çıkan yemeklerin ne kadar hijyenik bir ortamda çıkarılması tartışmalara neden oluyor. Özellikle fotoğraf objektiflerimize yansıyan bu kare de her türlü hayvanların da Hastane mutfağına girebileceği kaçınılmaz olduğunu gerçeğini de gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 12:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
iğrenç yemekler
iğrenç yemekler - 4 yıl Önce

hastanede çıkan yemekler çok iğrenç.köpeğin önüne atsanız köpek yemez. kalitesiz ürünler kullanıyorlar. ayrıca yemek pişirildiğinde koku bütün hastaneyi kaplıyor. bu hastanede adam gibi bir yönetici yok mu? neden mutfak yeri boşaltılıp suriyeli yada özürlüler için poliklinik haline getirilmiyor?

MAKAM KOLTUĞUNDA OTUR KALKMA
MAKAM KOLTUĞUNDA OTUR KALKMA - 4 yıl Önce

Başhekim bey hiç rahatını bozmasın makam koltuğunda otursun. insanlar asansör beklemekten ruhsal bunalıma giriyor. asansör yetersiz. 4 yıldır asansör projesi var diyorlar asansör yapılmıyor. hastanenin her tarafında kameralar takacağınıza mutfak sorununu hal edin, asansör sorununu çözün! utanıp sıkılmasalar tuvaletlere bile kameralar takacaklar.

URFA BASINI ARAŞTIRSIN
URFA BASINI ARAŞTIRSIN - 4 yıl Önce

Hastanede bir yığın sorun dururken, hastane idaresi bütün hastaneyi kameralarla donatmışGeçmiş yıllarda kameradan dolayı yöneticiler yolsuzluk yapmış hatta bazıları mahkemlerde yargılanmıştı. Urfa basını araştırsın zaten yeterli olan kameralarla kimlere rant sağlanmış nerede ise edepsizler tuvaletlere bile kameralar takacaklar ey yetkililer asansör yetersiz neden? Asansör sorununu çözmüyorlar. Mutfak radyasyon alıyormuş Hastane çatı katında ahşaptan bir yemekhane ve mutfak oluşturmak çok mu zor?yada çokmu masraf gerektiriyor?hastanenin girişine vermişler Suriyeliler için sevk işlemlerini kalabalıktan hastane kapısı kapanıyor. Mutfak yerini iptal edin verin suriyelilerin hizmetine sendikalar nerede? stk lar nerede?kamera her taraf kamera

SIRADAKİ HABER