Fırsatçılar İş Başında

Şanlıurfa’da yolsuzluk ve haksız kazanç elde ettikleri gerekçesi ise Sosyal Güvenlik Kurumundan anlaşmaları fes edilen hastanelerin kapanmasının ardından, kentteki birkaç özel hastane bunu fırsat bilip vatandaşları adeta sömürmeye başladı.

Fırsatçılar İş Başında
Umut DELİ

“ÖLÜLER MUAYENE EDİLDİ, ERKEKLER DOĞUM YAPTIRILDI İDDİASI”

Şanlıurfa’da bazı hastaneler geçtiğimiz haftalar içerisinde haksız kazanç elde ettikleri, yolsuzluk yaptıkları hatta ve hatta ölülere bile ilaç yazdıkları iddiasıyla SGK anlaşmaları iptal edilmiş ve ardından kentte sağlık alanında büyük sorunlar yaşanarak maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar Devlet Hastanelerine akın etmişti.

BAZI ÖZEL HASTANELER BUNU FIRSATA ÇEVİRDİ

Birçok Özel Hastanenin kapanmasıyla faaliyet gösteren diğer özel hastaneler kapanan hastaneler sayesinde darp hane gibi çalışmaya başladı. Özel Hastaneler, hasta yoğunluğunun artmasıyla fiyat tarifine kadar giderek vatandaşları adeta sömürmeye başladı. SGK anlaşması iptal olan Hastanelerde çalışan doktorlarda faaliyet gösteren hastanelere yüksek mevla karşılığında transfer olurken bu durumdan yine vatandaşlar nasibini aldı.

YÜKSEK TEKLİF İLE BAŞKA HASTANELERE TRANSFER OLDULAR!

SGK anlaşması fes edilen hastanelerde çalışan doktorlar, ortada kalmamak için faaliyet gösteren yine özel hastanelere yüksek mevla ile transfer olup boşta kalmaktan kurtulurken bazı doktorların ise kentten ayrılarak başka illere gidip görevlerini icra ettiği öne sürüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER