Devletin yapamadığını aileler yaptı

Şanlıurfa Fenilketonüri (PKU) Derneği devletin ve yerel yöneticilerin yapamadığını yaparak hasta çocuklara gıda ürünleri dağıttı.

 Umut DELİ

Şanlıurfa Fenilketonüri (PKU) Derneği devletin ve yerel yöneticilerin yapamadığını yaparak hasta çocuklara gıda ürünleri dağıttı.

 Birçok üründen faydalanamayan ve sadece mama gibi ürünlerden tüketebilen Fenilketonüri hastalığı taşıyan çocuklara yine çocukları Fenilketonüri hastası olan çocukların babası ve aileleri imdatlarına yetişti. 1. Geleneksel Aile buluşması adı altında gerçekleşen tören Şair Nabi Kültür Merkezinde gerçekleşirken yapılan yardımlardan dolayı hasta çocukların anneleri gözyaşlarına boğuldu.

 Oldukça duygusal anların yaşandığı gıda ürünü dağıtımında aileler hem mutluluğu hem de hüznü aynı anda yaşadılar. Şanlıurfa Fenilketonüri (PKU) Dernek Başkanı Mustafa Çiftçi tarafından dağıtılan gıda paketleri dağıtımı gerçekleşirken burada kısa bir konuşma yaparak şunları aktardı.

 Başkan Çiftçi: “ Biz aileler disiplini evimizde oluşturmasak biz çocuklarımızı İsviçre’ye de götürsek, Amerika’ya da götürsek bunun hiçbir anlamı olmaz. Biz bir yıldır bu işle uğraşıyoruz maalesef ve maalesef üzülerek söylüyorum ki bugün ben çok üzüntülüyüm. Bir sürü arkadaş bugün hiçbir arkadaşımız gelmedi, artık kızdım dedim yeter bitirelim bu işi. Bu çocukları görünce yine ben bir dönüş yaptım ama lütfen arayın özellikle il içindeki arkadaşlarımız duyarsız. Biz bu işi bu yardımları sizler için yapıyoruz, sizler için varız. Biz kendi çocuklarımıza zaten yetiyoruz amaç başka çocuklara yardım etmek biz başka bir çocuğa yardım ederken daha mutlu oluyorum, daha sevinçli oluyorum. Bu konuda bütün ailelerden özellikle destek istiyoruz aileler burada tedavi olmak istiyorlar inşallah o günlerde gelecek. Bu işler kolay olmuyor tabi ki, zamanla bizler çalışacağız gece gündüz demeden başarıya kavuşacağız. Evde yatmakla kimse bizim derdimizden anlamaz o nedenle lütfen herkesin telefon numaraları var bizler sizlere mesaj çekiyoruz ondan sonra telefon açıyoruz, bu gibi organizasyonları yapmak hakikaten kolay bir şey değil, çocuklarımız kimseye bağlı kalmadan hayatlarını sürdürdüler engelli bir bireyin kendisine olmadığı gibi çocuklarına da faydası olmaz bu nedenle herkes el ele vererek bu zor işin üstesinden geleceğiz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer faruk beyaztaş
Ömer faruk beyaztaş - 4 yıl Önce

Tebrikler

Selami
Selami - 4 yıl Önce

Devleti dışlayan tek URFA gazetesi

SIRADAKİ HABER