Bakanlık Müfettişleri Urfa'da!

Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa'daki bazı özel hastaneler mercek altına alındı. Bugün bazı özel hastanelere gelen müfettişler denetimler gerçekleştirdi.

Bakanlık Müfettişleri Urfa'da!

Şanlıurfa'da birçok özel sağlık kuruluşunun kapatılmasının ardından kentte hizmet eden özel hastanelerde mercek altına alındı. Sağlık Bakanlığından gelen müfettişler hastaneleri tek tek inceleyerek modern ve standartlara uygun koşulların daha iyi bir şekilde halka hizmet etmesi noktası hastaneleri denetledi.
 Sabah saatlerinde başlayan denetimde bazı hastanelerde eksiklikler görüldü. Eksikliklerin giderilmesi için Hastane yetkililerine süre veren Sağlık Bakanlığı yetkilileri kentte özel hastanelerin denetimini sürdüreceği öğrenilirken, Sağlık Bakanlığının bu denetimi halka daha iyi hizmet anlamında bü6yük bir adım olduğu görüldü.

BİRÇOK HASTANEDE EKSİKLİK VAR!

Bakanlık yetkililerin yaptığı denetimlerde bazı hastanelerde birçok eksikliğin olduğu görüldü. Gerek hasta haklarında gerek ise hastane teknik malzemelerde eksikliklerin olduğu görülürken Bakanlığın bu teftişi Hastanelerde büyük değişiklikler yaratacağı izlendi.

ÖZEL HASTANELER VATANDAŞI SÖMÜRÜYOR

Şanlıurfa'da birkaç özel hastanenin faaliyet göstermesi ile adeta bu durum, fırsata döndü. SGK'si olan vatandaş bile gittiği Hastanede büyük mebla ödeyerek tedavi olma zorunda kalıyor. Hastaneye girişte alınan para derken tahlil, film, röntgen istenmesi durumda ise ilk alınan paranın 2 kat daha fazlası alınarak bir hastanın normal muayene olması 100 TL'den aşağı olmuyor. Özel Hastanelerde uygulanan ücret miktarlarından rahatsız olan hastalar ve hasta yakınları Sağlık Bakanlığına, Şanlıurfa Valisine ve Bakanlık yetkililerine vatandaşların mağdur edilmemesi için çağrıda bulundular.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 12:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
ey müfetişler
ey müfetişler - 2 yıl Önce

az adil olun asıl şerefsizlik şanlıurfa araştırma hastanesinde yapilyor ulaşın lan bana ulaşın araştırma hastanesi 184 diyerleri hepsini günlerce aradım akp mahfetii bu mileti ulaşın la bana müfetişler bana ulaşın numaram bu benim 05432824582

SIRADAKİ HABER