Akçakale Hastanesi modernleşiyor

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Akçakale Devlet hastanesi gün geçmiyor ki yeni cihazlar kurulup Akçakale halkının hizmetine sunuluyor.

Akçakale Hastanesi modernleşiyor

Yıllardır eksikliği gözlenen ve her hasta memnuniyeti anketlerinde hastalardan gelen talepler kapsamında ve gerekli yazışmaların sonucunda kemik dansitometre cihazı hizmete girmiştir. Referans teknoloji temelli Digital Fast Beam teknoloji son derece hızlı çekim (60 sn) imkânı sağlarken referans teknolojinin güvencesinde sonuçlar elde edilmektedir. Kemik Dansitometre cihazı son teknoloji bir cihazdır.

Kemik Mineral Dansitometre Cihazı, hastalara ve hekimlere kaliteli ve hızlı tanısal sonuçlar sunuyor.

Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Gerger açıklamasında ise; “Hastalarımız artık Kemik Mineral Dansitometresi çekimi için dış merkezlere gitmek zorunda kalmayacak. Ünitemizde aynı gün içinde çekimlerini tamamlayıp sonuçlarını almaktadırlar.cihazımız hekimlerimize; tüm vücut BMD, tüm vücut kompozisyon, Pediatrik tüm vücut BMD, çeşitli lokal erişkin ve pediatrik BMD ölçümleri, femur protez ortopedik analiz, Dünya Sağlık Örgütü 10 yıllık kırık riski değerlendirmesi, Kalça – eksen uzunluk ölçümü, Her bölgede açı, mesafe, alan ölçümleri, Vücut Kemik Yoğunluğu Ölçümü, Vücut Yağ ve Yumuşak Doku Analizi gibi ayrıntılı analiz olanakları sunmaktadır” diye konuştu.
Ayrıca Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Gerger;”Akçakale halkına hizmet etmekten mutluluk duyduğunu desteklerini esirgemeyen Akçakale kaymakamı sayın Eyüp Fırat’a, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhekim Ayhan’a ve Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreteri Uz Dr Cihan Ekmen’e katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER