Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan O Milletvekiline Sert Yanıt!

Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanlığı'nın başına getirilen Prof. Dr. Ziya Selçuk, Barış Atay'ın Berat Albayrak ile ilgili "Parayı damada emanet etmiş " sözlerine, "Eğitim milli ve yerli olacak. Senin gibi çocuklar yetiştirmeyeceğim" diye yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan O Milletvekiline Sert Yanıt!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan dün yemin etmesinin ardından Türkiye yeni sisteme geçiş yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam 23.00 sularında da yeni kabineyi açıkladı.

Barış Atay: Parayı Damada Emanet Etmiş

Maliye ve Hazine Bakanlığına Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak geçti. Bunun üzerine HDP'nin Hatay milletvekili bir tweet attı.

Barış Atay, kabineyi eleştirirken Berat Albayrak için "Parayı damada emanet etmiş" diye yazdı. Atay'ın bu mesajı oldukça tepki çekerken Berat Albayrak'ın eğitimi ve Enerji Bakanlığı'ndaki performansıyla ilgili cevaplar verildi.

'Eğitim Yerli Ve Milli Olacak'

Ancak öyle bir tepki geldi hepsinden manidar oldu. Yeni kabinede Milli Eğitim'in başına geçen Prof. Dr. Ziya Selçuk, Barış Atay'ın bu yazısını görünce kayıtsız kalmadı ve Atay'ın bu tweetine yönelik olarak "Eğitim milli ve yerli olacak. Senin gibi çocuklar yetiştirmeyeceğim" cevabını verdi.

MYNET

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal h.
cemal h. - 8 ay Önce

o çocuklarıdamı ithal edeceksiniz.mesela gürcistandan.

cemal hh.
cemal hh. @cemal h. - 8 ay Önce

yerli ve milli diyor değil mi, demekki ithal olmaz.. akıllım

SIRADAKİ HABER