Erdoğan “Kılıçdaroğlu’nun Söylediklerinin Aslı Astarı Yok”

Ak Parti Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleşirdi.

Erdoğan “Kılıçdaroğlu’nun Söylediklerinin Aslı Astarı Yok”

Partisinin grup toplantısında CHP ile ilgili çok sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "Ana Muhalefet Partisini gerçekten çapsız, kalitesiz, kifayetsiz, içi de altı da boş siyaset tarzı ülkemizin en büyük handikabıdır” dedi.  

Kılıçdaroğlu’nun söylediklerinin aslı astarı yok”

Bizim karşımıza da çıka çıka CHP ve onun başındaki Kılıçdaroğlu gibi bir avane çıktı diyen Erdoğan; “ Ülkemiz ve milletimiz adına üzülüyoruz. Nasıl üzülmeyelim ki. Bu zat geçtiğimiz Perşembe günü bir televizyon programına katılıyor, orada esip gürlüyor. Ama söylediklerinin aslı astarı yok” ifadelerini kullandı.

“Hiç olmayan bir şeyi dakikalarca ballandıra ballandıra anlatmanın adı nedir bilmiyoruz”

CHP'nin belediyecilikte başarılarını anlatırken; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanını örnek verdiğini anlatan Erdoğan; “Bu belediye başkanının Muğla'nın tüm ilçelerine okul yaptırdığını, her yeri anaokullarıyla, kreşlerle donattığını söylüyor. Arkadaşlar araştırdılar, aradılar, taradılar, sordular, soruşturdular. Büyükşehir Belediyesinin Muğla'da yaptırdığı tek bir okul bile bulamadılar. Hatta Muğla'nın yerel basını da seferber olmuş, onlar da epey bir aramışlar fakat sözü edilen eserlerin hiçbirini ortaya çıkartamamışlar. Hiç olmayan bir şeyi dakikalarca ballandıra ballandıra anlatmanın adı nedir bilmiyoruz. Konuyu erbabına havale ediyoruz. Artık psikiyatrist mi olur, psikolog mu olur, nörolog mu olur, yoksa Pensilvanya'daki şarlatan mı olur orasını kendileri bilir. Sorunu çözecek birisini bulup bu işi bir neticeye bağlarlar herhalde. Bu zatın yalanlarını, palavralarını ortaya dökmekten, mahkeme önünde hesaplaşıp tazminat almaktan yoruldum. Sadece bu örnek değil, önümüzdeki mahalli idareler seçimlerinde CHP'li belediyeler tarafından yönetilen şehirlerde yaşayan halkımızı maruz kaldıkları zulümden kurtarma sorumluluğumuzu göstermeye yeterlidir" açıklamasını yaptı.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER