Erdoğan'dan Flaş EYT Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da 4 SGK merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada faiz ve enflasyon rakamlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. EYT konusunda da net konuşan Erdoğan, "Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum." dedi.

Erdoğan'dan Flaş EYT Açıklaması!

SGK merkezlerinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Faiz, maalesef yüzde 40'a doğru gitmişti, bir Merkez Bankası Başkanı'nı görevden aldık, hamdolsun şu anda yüzde 13.5'e kadar indi, daha da inecek. Enflasyon da inşallah tek haneli rakama inecek 2020'de." dedi.

EYT'LİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili olarak tartışmalara son noktayı koydu. Erdoğan, 'Tutturmuşlar erken emeklilik diye. İskandinav ülkelerinin çoğu bundan battı. Bu hesap yanlış hesaptır. Seçim kaybetsek de bu işte yokum. Ülkenin başına erken emekliliği dolayanlar bedelini ödeyecek.' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Sosyal güvenlik sistemimizi yeniden inşa ettik. Geçmişte işçi, memur, esnaf için ayrı verilen hizmetleri tek çatı altında birleştirdik.

Emekli maaşlarının dört kata varan oranlarda artırdık. Hiçbir emekli maaşının 1000 liranın altında kalmamasını sağladık. Bayramlarda 1000'er lira ikramiye vermeye başladık.

Tasarruf Teşvik Fonu ve Konut Edindirme Yardımı kesintilerini hak sahiplerine ödeyerek devletin milletine borçlu kalmasının önüne geçtik.

Ülkemizde genel sağlık sigortası şemsiyesi dışında kimseyi bırakmayacak bir sistem kurduk. Bu sistemde herkese birinci sınıf sağlık hizmeti sunuyoruz. Artık vatandaşlarımız istedikleri hastaneden sağlık hizmeti alabilmekte, istedikleri eczaneden ilaçlarını temin edebilmektedir.

Eylül oranı ile birlikte işsizlik oranının yeniden düşmeye başlamasının bekliyoruz. İnsanlarımıza sadece iş değil, aynı zamanda yüksek bir hayat standardı da sağlamayı amaçlıyoruz. Hedefimiz çalışan herkesin kayıt altında olmasının sağlamaktır.

"ARTIK IMF İLE İŞİMİZ YOK"

Bay Kemal bunlar IMF'ye gidecekler diyordu, IMF kapısını CHP zihniyeti açtı, biz değil. Mayıs 2013'te 23.5 milyar doları sıfırladık, artık bizim IMF ile işimiz yok.

FAİZ VE ENFLASYON AÇIKLAMASI

Faiz, maalesef yüzde 40'a doğru gitmişti, bir Merkez Bankası Başkanı'nı görevden aldık, hamdolsun şu anda yüzde 13.5'e kadar indi, daha da inecek. Enflasyon da inşallah tek haneli rakama inecek 2020'de.

EYT AÇIKLAMASI

Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır.

Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 05:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
REIS URFA BELEDIYELERI
REIS URFA BELEDIYELERI - 4 hafta Önce

BELEDIYEDE AYDA 10 MILYAR MAAS ALIP EMEKLILIGI GELENLERI EMEKLI EDIN DEVLETE YUK .TASERON ISCILERIN MAASINI DUZELTIN MILLET AC

Baskan
Baskan - 4 hafta Önce

Belediyelerde maaslar kesildi 2 yıldır taseronlar kirasini ödeyemiyor il baskani ilce baskani vekiller nerdesiniz belediyelerin personelleri ac kirasini veremiyolar

urfalı
urfalı - 3 hafta Önce

sayın reis vekiller bakanlar sizler 1 dönemde emekli oluyorsunuz vatandaş mezarda vatandaşın hakkıdır tabi çifte maaş alıyosunuz emekli olupda devam edenler hepsi çifte maaş ve vatandaşa verdiginiz aylıgın 40 katı fazlasını alıyorsunuz sizde vekillerde bakanlarda 65 de emekli olsun çifte standart yapılıyo fark ne neden bir dönemde emekli oluyorsunuz fark nedir açıklama yapsanız seviniiz sayın reis vatandaşın halkın hakkıdır mezarda emekli olmak hakkımızdır yani???

SIRADAKİ HABER