Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump İle Görüştü

Cumhurhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te ABD Başkanı Donald Trump ile yüz yüze görüştü.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı'nı sona erdiren anlaşmanın törenleri için geldiği  Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 80'i aşkın hükümet ve devlet başkanının onuruna verdiği Orsay Müzesi'nde gerçekleşen yemeğe katıldı. ABD Başkanı Trump ile ayak üstü başlayan sohbet oturarak bir süre daha devam etti. Erdoğan ve Trump yemek boyunca yan yana oturdu. 1 saati aşan yemekte Erdoğan ve Trump sık sık sohbet etti. Görüşmenin içeriğine dair ise bir açıklama yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristlerle nasıl iş tuttuklarını çok iyi biliyoruz

Liderlerle Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve eşi  Brigitte Macron ile sohbet etti. Almanya Başbakanı Angela Merkel ile samimi bir şekilde sohbet eden  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü  (OECD) Genel Sekreteri Jose Angel Gurria ve eşi Lulu Quintana De Gurria ile de  bir süre görüştü.

Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Bosna Hersek Devlet  Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic, Libya Devlet Başkanlığı Konseyi  Başkanı ve Başbakanı Fayez al-Sarraj, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ve  Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri ile de bir süre sohbet etti.

MİLLİYET

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER