AP'den Skandal Türkiye Kararı

Avrupa Parlamentosu, müzakerelerin askıya alınmasını öneren Türkiye raporunu kabul etti

AP'den Skandal Türkiye Kararı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Parlamentosunun (AP)  Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren Türkiye raporunu kabul  etmesiyle ilgili, "Bizim açımızdan değersiz, hükümsüz ve itibarsız bir karar."  ifadesini kullandı.

Çelik, Twitter hesabından, AP'nin kararına ilişkin paylaşımda  bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, paylaşımında, "Bizim açımızdan değersiz,  hükümsüz ve itibarsız bir karar bu. Bu itibarsız karar, AP'nin artık aşırı sağın  ideolojik güdümüne girdiğinin ilan edilmesidir. AP demokratik gelişmeye açık ve  destekleyici kararlar almaktan uzaklaştı. Aşırı sağın dar penceresinden bakıyor  dünyaya." değerlendirmesinde bulundu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Meclis'in  bombalandığını anımsatan Çelik, "AP parlamentomuzla dayanışma için ziyarete bile  gelmedi. AP Başkanı aylar sonra geldi. Ama darbeci liderlerle çalışmakta hiçbir  mahsur görmüyorlar. AB'nin genişlemeden sorumlu komiserinin ırkçılığı, Türkiye  raporunu hazırlayan şahsın demokrasiden çok terörü destekleyenlerle yakınlığı  herkes tarafından bilinmektedir." ifadelerine yer verdi.

"Bu raporu size aynen iade ediyoruz"

Vatandaşların 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı demokrasiyi  korumak için her türlü bedeli ödediğini belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Bu dünya tarihine geçecek emsalsiz bir duruştur. Bunu anlamaktan uzak  AP'nin verdiği kararın zerre kadar itibarı yoktur. Biz demokrasi için bedel  ödeyen bir milletiz. Demokrasimiz hak edilmiş bir demokrasidir. Bu uğurda  Başbakan Menderes ve bakanlarımız şehit oldu. 15 Temmuz'daki darbe girişiminde  şehitlerle ve gazilerle koruduk demokrasimizi. Demokrasimize notu tarih  vermiştir, ödenen bedeller vermiştir. Irkçılara teslim olmuş AP'nin verdiği notun  hiçbir hükmü yoktur. Salonlarında PKK sergileri açılan AP hangi yüzle  demokrasimizi mahkum etmeye kalkıyor.

AP'ye sesleniyoruz. Bu raporu size aynen iade ediyoruz. Kabul  ettiğiniz bu raporu, 'Avrupa Irkçılık ve İslam Düşmanlığı Müzesi' kurup kapısına  asabilirsiniz. O raporu her gördüğünüzde, Avrupa'yı ırkçılara adım adım bir kere  daha nasıl teslim ettiğinizi hatırlarsınız."

MİLLİYET

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER