7 Kişilik Kayyum Heyeti Atandı

CHP Tunceli İl Başkanlığı'na Mesut Çoşkun başkanlığında 7 kişilik kayyım heyeti atandı. Görevden alınan Murat İl yargıya başvuracağını belirterek, "Kayyum atamasını asla kabul etmiyoruz" dedi.

7 Kişilik Kayyum Heyeti Atandı

CHP Tunceli il başkan vekili İrfan Bozkurt’un sabah saatlerinde istifa etmesinin ardından toplanan il yönetim kurulu üyeleri, Murat İl’i CHP Tunceli İl Başkanı olarak seçti. İl’in başkan seçilmesinin ardından CHP Genel Merkezi, il ve tüm yönetim kurulu üyelerini görevden alındığını ve Tunceli İl Başkanlığı’na Mesut Çoşkun başkanlığında 7 kişilik kayyım heyetinin atandığı bildirdi.

‘GÖREVE İADE İÇİN YARGIYA BAŞVURACAĞIZ’

Görevden alınmasıyla ilgili açıklamada bulunan Murat İl, CHP Genel Merkezi’nce alınan karara ilişkin yargıya başvuracaklarını söyledi.

İl, “Partimizin genel politikası kayyum atamalarına karşı bir duruştur. Ama görüyoruz ki genel merkezimiz karşı olduğu bir sistemi parti içinde rahatlıkla uygulayabiliyor. Genel merkezimiz tüzük maddelerini hiçe sayarak karşı olduğu kayyum gerçeğini parti içinde uygulayarak kendisi ile çelişmiştir. Kayyum atamasını asla kabul etmiyoruz. CHP Tunceli il örgütü olarak hakkımızı CHP Genel Merkezi ve yargıda arayacağız. Ayrıca il başkanlığına kayyum heyetinin atanmasının durdurulması ve eski yönetimin göreve iadesi için yargıya da en kısa sürede başvuracağız” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat çiftçiler
murat çiftçiler - 3 hafta Önce

Bu sistemde Torpili olan yaşadı yazıklar olsun diz boyu olan adaletsizliğe

SIRADAKİ HABER