PARTİLER VATANDAŞA KULAK VERMELİ

    Şanlıurfa’da her seçimde olduğu gibi bu seçimdede heyecan dorukta. Aday adayları partilerinin açıklaması gereken listeyi beklerken Şanlıurfalı vatandaşlarda partilerin kendilerine ne kadar kulak verdiğini merak ediyor.

   Ankara kulisleri her geçen gün daha kızışırken biz vatandaşlar aday adayların kriterlerini ve Şanlıurfa’ya hizmet edebilecek kabiliyetlerinin olup olmadığını tartışıp duruyoruz. Sizleri bu köşeyi neden yazma gereği duyduğumun hikayesini anlatacağım.

İKİ YAŞLI AMCA KAFA KAFAYA VERMİŞ ADAYLARI TARTIŞIYOR…

    Şanlıurfa’da günlerdir yağan yağmur vatandaşı caddelerde bir hayli koşturuyor. Gidecekleri yere ıslanmadan varmak isteyen vatandaşlar, yağmurun her bir damlasından kaçarcasına bir oyana bir buyana yön değiştirerek hızlı adımlar atıyor. Koşturmalı bir caddede iki yaşlı amcanın montunun yakasını tutarak yavaş yavaş yürümesi bu hareketliliğin arasında fark etmemek mümkün değil.

    Yılların verdiği yorgunluk olsa gerek yağmurdan ıslanmamak gibi bir dertleri yok diye düşündüm önce sonra yanıma yaklaştıklarında konuştukları konuyu duyunca asıl meselenin aslında yılların yorgunluğu olmadığını gördüm. Çünkü konuştukları konu çok mühim, koşuşturmaya gelmeyen bir konu. Çıktığım mağazadan arabama gitmek isterken gözüme takılıyor o iki amca, gençler ıslanmama derdinde amcalarda Şanlıurfa’ya hizmet edecek adayın kim olacağı derdinde.

   Amcanın biri “Bu adayın bize bir hayrı olur mu?” diyor. Diğeri ise “Yaw bunun ailesini tanıyığ ailesi temizdir. Bize hizmet eder ha” diyor. Diğer amca arkadaşına hemen cevap veriyor, “Yaw öyle diyesen ama bize hizmet edecağ adamın ailesini değil kendisini tanıyağ ailesi mi hizmet edecağ”  amcanın bu sorgulamasını arkadaşı hiç aldırış etmiyor ve şöyle diyor; “Lo kim gelirse gelsin bize sorilar mı sanki”

   Amcalara gülümseyip arabama bindim, eve gedirken yol boyu onların konuşmasını düşünüp durdum aslında çok haklı değiller mi? Neden aday adayları çıkıp vatandaşa ben buyum demiyor, neden vatandaşın kararına bakılmadan partiler istedikleri kişiyi aday yapıp buyrun beğensenizde beğenmesenizde adayınız bu partinize oy verin diyor.

    Amcalar o kadar takılmışki belirlenecek adaylara, yağan yağmurun altında sırılsıklam olduklarının bile farkına varmıyorlar.

   Biz Şanlıurfa halkı olarak diyoruzki;

    Partiler bizim isteklerimize bizim kriterlerimize kulak versin işte o zaman vatandaş hem istediği hizmeti alabilecek hem de başkanlarından razı olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baba diyorki.
Baba diyorki. - 5 ay Önce

Sadece mesaj at, Sivini gönder. Başka yaptıkları bir şey yok.Kendi alemlerinde,ayrıca kendi başka işlerinin peşindeler.Büyük çoğunluğu böyle.Düşünün adama dokunulmazlık kazandırıyorsun,yüksek maaş almasını sağlıyorsun,sora bakmıyor sana,Daha ne anlatayım.Sayın yazar kardeşim.saygılar.

Halil aslan
Halil aslan - 5 ay Önce

Eyt meselesinide (EYT) yazmanızı BEKLİYORUZ

Ahmet ÇİFTÇİDAL
Ahmet ÇİFTÇİDAL - 3 ay Önce

Elinize Sağlık Gülizar Hanım..