Hayalinizdeki görünüşe "Altın" dokunuş

Kırışıklık, saç dökülmesi ve leke tedavisinde yeni yöntem olarak kullanılan PRP, Uzman Doktor Hacer Altın Sürücü'nün elleriyle arzuladığınız görünüşe kavuşmanızı sağlıyor.

Hayalinizdeki görünüşe "Altın" dokunuş

 Deri ve Zührevi hastalıkları Uzmanı Dr. Altın Sürücü, PRP ile bir dönem imkansız olarak düşünülen isteklerin kapılarını aralıyor.

Saç dökülmesinde, yüzdeki kırışıklıklarda, leke tedavisinde, cilde ışıltı verme ve canlandırmada son dönemlerin mucizevi çözümü olarak nitelendirilen PRP’yi Uzman Dr. Hacer Altın Sürücü ile konuştuk. Altın Sürücü, merak edilen tüm soruları içtenlikle cevaplayarak “İKİ KADIN BİR RÖPORTAJ” dizimize konuk oldu.

Yeni yöntem PRP hakkında tüm merak edilen soruların cevabı ise şöyle;

-PRP NEDİR?

“PRP platelet yada trombosit dediğimiz kan hücrelerini içeren plazmanın cilt veya saç deri tedavilerinde deri altına enjeksiyon ile uygulama yöntemidir. Özelikle plataletlerden biz fayda görmeyi umuyoruz. PRP’de kesik ve doku onarımında plataletler buraya hücreler göç ediyor ve buna bağlı hormon sağlıyorlar bizde bu mekanizmayı kullanarak deride cilt ve saç dökülmelerinde PRP’den fayda görmeyi amaçlıyoruz.”

-PRP NASIL UYGULANIR?

“Öncelikle hastadan alınan kanın santrifüj edilmesiyle plataletler açısından zengin plazma elde ediliyor. Daha sonra platalet açısından zengin plazma tedavi bölgesine cilde enjekte ediliyor. Enjeksiyon bölgelerinde plataletler ve beyaz kan hücreleri sinerjik bir etkiyle yoğun bir şekilde büyüme faktörlerinin serbest kalmasını sağlar büyüme faktörleri kolajen ve hidrolik asit üretimini arttırarak yaraların iyileşmesi, kırışıklık, akne izleri, saç dökülmesi gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesi ve cildin yenilenmesini sağlıyor.”

-ŞANLIURFA’NIN PRP’YE İLGİSİ NASIL?

“Şanlıurfa’da PRP yeni bir yöntem çok fazla bilinmiyor. Şuan için iyi yeni olmasına rağmen bizim 30’a yakın hastamız var. Tedavinin verdiği olumlu cevaplarla hastalarımız daha da artıyor.”

-KADINLAR MI? YOKSA ERKEKLER Mİ? DAHA ÇOK İLGİ GÖSTERİYOR.

“İkisi de eşit aslında yüzde 50, yüzde 50 diyebiliriz. İkisi de saç dökülmesinden dolayı geliyor, ikisi de ciltte yenilenmeye geliyor. Kırışıklık için geliyor kadınlarımız ve erkeklerimiz aynı ilgiyi gösteriyor.”


HASTALAR EN ÇOK HANGİ TEDAVİ İÇİN PRP’YE BAŞVURUYORLAR

“Biz her şeyde PRP’yi kullanıyoruz saç dökülmesinde, yüzde kırışıklıklarda, yüzde leke tedavisinde, cilde ışıltı verme ve canlandırmada. PRP aslında çok amaçlı kullanılıyor ayrıca fizik tedaviciler diz ağrılarında da kullanıyor.”

 

-PRP’NİN BİR ZARARI VARMI?

“PRP tamamen otolog bir yöntem kendi kanınızı alıp yaptığımız için bir zararı yok.”

-HASTALARIN PRP TEDAVİSİNDEN SONRA OLUMLU VEYA OLUMSUZ TEPKİLERİ NELER OLUYOR?

“Şimdi her şeyde biz insanla uğraşıyoruz. Hiç kimseyi hiçbir şekilde yüzde 100 memnun edemeyiz. Bizim memnuniyet sıralamamız yüzde 80 ve 90 arasında değişir. Bizim yüzde 10’luk bir hasta potansiyelimizi hiçbir şekilde memnun edemezsiniz ama yüzde 90 memnun kalıyor hastalarımız.”

-PRP HARİCİNDE BAŞKA NE TÜR UYGULAMALARINIZ VAR?

“PRP haricinde biz mezoterapi yapıyoruz, dolgu yapıyoruz, botoks yapıyoruz, antiejik tedavilerimiz var. Kimyasal peeling yapıyoruz, yine lazer epilasyon yapıyoruz. Lazerle zayıflama ve leke tedavisi yapıyoruz.”

-MEVSİM DEĞİŞİKLİKLERİ HASTALARINIZIN YOĞUNLUĞUNU DEĞİŞTİRİYOR MU?

“Yaz döneminde biz leke tedavisine daha çok rastlıyoruz. Çünkü yaz döneminde Şanlıurfa çok sıcak oluyor ve bunun için çok fazla hasta geliyor. Kış döneminde ise daha çok saç dökülmesi için hasta geliyor.”

-PRP KAÇ SEANS SONRASI TEDAVİYE CEVAP VERİYOR?

“PRP 3 veya 6 seans sonrasında etkisini gösteriyor. 6 sanasın sonunda da aldığımız verime göre devam edip etmeyeceğimize karar veriyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER