Güzellik “Kendini sevmekle başlar”

Hem iş hem de sosyal yaşamlarında bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadın ve erkekler, Estetiysen Devrim Aybar'ın sihirli parmaklarıyla bu isteklerine kısa sürede ulaşma fırsatı buluyor.

Güzellik “Kendini sevmekle başlar”

 Güzelliğin başında kişinin kendini sevmesi olduğunu vurgulayan Aybar, doktor kontrolünde yapılacak doğru uygulamalarla insanların güzelliğin sırrına ulaşılabileceğini söyledi.

Bakımın sırlarını, güzelliğin püf noktalarını “İKİ KADIN BİR RÖPORTAJ” dizisine anlatan Aybar, sorularımızı şöyle yanıtladı;

- ÖNCELİKLE KENDİNİZDEN KISACA BAHSEDER MİSİNİZ?

“ŞANMED hastanesinin Güzellik Merkezinde Estetiysen olarak görev yapıyorum. Aslında Biyoloğum ayrıca MBA’i mi Beykent üniversitesinde tamamladım. Bunlardan sonra memleketime dönüp kendimi kadınlarımıza adamaya karar verdim. ”

- ŞANLIURFA'DAKİ KADINLAR KENDİNE BAKMAYI SEVİYOR MU?

“Kadınlarımız kendine bakmayı seviyor. Ama birçoğu özellikle sosyete dediğimiz kesim Şanlıurfa’da verilen hizmeti  bilmiyor. Ve yapmak istedikleri bakımları başka şehirlerde yaptırmayı tercih ediyorlar. Şanlıurfa’da kaliteli bir kişisel bakım hizmeti alabileceklerinin henüz farkında değiller.  Köylerde ve tarlalarda çalışan kızlarımız ise kendilerine bakma konusunda daha da ısrarcı. Tarlalarda çalışarak kazandıkları paraları biriktiriyorlar daha sonra buraya gelerek kendilerine işlem yaptırıyorlar."

-BURADA NE TARZ BAKIMLAR YAPIYORSUNUZ?

“Lazer epilasyon, bölgesel zayıflama, dolgu, botoks, PRP, Mezoterapi, Medikal cilt bakımı, cilt analizi, sağlıklı beslenme ve diyet, saç ekimi, saç dökülmesini engelleme tedavileri ve lazerle cilt gençleştirme, lazerle leke tedavisi, dövme silme, lazerle ben alımı işlemlerini gerçekleştiriyoruz .”

- DAHA ÇOK HANGİ İŞLEM TERCİH EDİLİYOR?

“Kadınlarımız daha çok cilt bakımı, lazer uygulamaları ve PRP ile cilt gençleştirme işlemlerini tercih ediyor. Erkeler ise yanaklardaki tüylenme, saç dökülmeleri ve saç ekimi için işlem yapıyor.”

- BAKIMLI OLMANIN SIRRI NEDİR?

“Bakımlı olmanın sırrı bir insanın kendisini sevmesidir. Eğer bir insan kendisiyle barışık değilse kendisini sevmiyorsa hiçbir işte başarılı olamaz. Her şeyin başında kişinin kendisini sevmesi geliyor. Özellikle bir kişi sabah uyandığında çevresine bir günaydın demeli hem kendisi mutlu olmalı hem de etrafına gülücük saçmalı, bunun geri dönüşleri de kendisini mutlu edecektir."

-ŞANLIURFA KADINLARI MI YOKSA ERKEKLERİ Mİ DAHA ÇOK BAKIMLI?

“Şanlıurfa'da erkekler kadınlardan daha bakımlı, özellikle Suriyelilerin Türkiye’ye gelmesiyle bakımlar daha da arttı. Erkekler Suriyelileri ikinci eş olarak alıyor. Bundan dolayı cilt bakımına ve saç dökülmesini engellemeye sıklıkla geliyorlar.”

-EVDE KENDİNE BAKMAK İSTEYEN VE EVDEN ÇIKAMAYAN KADINLARIMIZ NE YAPMALI?

“Evden çıkamamak bir güzellik merkezine gitmemek bakıma engel değil. Özellikle cilt bakımını kadınlarımız evde yapabilirler. Hiç bir şey yapamıyorlarsa da mutlaka yüzlerini yıkasınlar. Limon suyuyla ciltlerini temizleyebilirler. Doğada olan her şeyin bir faydası vardır evde özel karışımlarla bakımlarını yapabilirler.”

-ÇALIŞAN BİR BAYAN GÜNLÜK BAKIMINI NASIL YAPMALI?

“Çalışan bir bayanın bakım yapmaya zamanı kalmasa bile muhakkak sabah akşam yüz temizliğini yapmalı boş zamanlarını ise kendine ayırmalı.”

-LAZER EPİLASYONA TALEP ÇOK BU OPERASYONDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

“Lazer epilasyona çok fazla talep oluyor fakat tam teşekkülü merkez eksikliğinden bu işlemin genel olarak uzman doktor olmayan işletmeler de yapıldığını görüyoruz. Lazer epilasyonun çok hassas ve uzmanlık gerektiren bir işlem olduğu yanlış uygulamada ciddi yanık ve ciltte kalıcı izler bıraktığı görülmekte buna çok dikkat edilmeli. Bize kısa bir süre önce bir hasta geldi, doktor kontrolü olmayan bir yerde yüzüne epilasyon yaptırmış ve yanma oluşmuş. İnsanlar güzelleşmek isterken kendilerini daha kötü duruma sokmamak için işlem yaptırırken doktor kontrolünde olan yerleri tercih etmeliler"

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER