BAYAN KALECİ DEYİP GEÇMEYİN, BEDRİYE ZİRVEYE YÜKSELİYOR

Futbol erkek ağırlıklı bir spor fakat Şanlıurfa Gençlikspor bayan takımı bu dengeleri bozuyor. Takımın kalecisi olan Bedriye Can Bayan Milli Takımının seçmelerine çağrıldı. Seçmelerde en üst sırada yer aldığını vurgulayan Can erkek işi denen futbolun

BAYAN KALECİ DEYİP GEÇMEYİN, BEDRİYE ZİRVEYE YÜKSELİYOR


Gülizar Gülebak
Futbol erkek ağırlıklı bir spor fakat Şanlıurfa Gençlikspor bayan takımı bu dengeleri bozuyor. Takımın kalecisi olan Bedriye Can Bayan Milli Takımının seçmelerine çağrıldı.

Seçmelerde en üst sırada yer aldığını vurgulayan Can erkek işi denen futbolun üstesinden gelmenin gururunu yaşıyor.

Futbola iki yıl önce başladığını belirten Can bu kadar kısa bir sürede seçmelere çağrılması onu hem şaşırtmış hem de daha iyi olmak için çalışmalara başlamış.

Futbola nasıl başladığını ve zirveye nasıl tırmandığını Urfanatik okuyucularıyla Karayolları tesisinde sahada futbol oynayarak paylaşan Can, “Ben futbola iki yıl önce başladım futbol benim ailemden geliyor. Abim kaleci babam kardeşim futbol oynuyor onlardan bana heves geldi. Abim şimdi bıraktı kendisi uzman çavuş babamda gençlik yıllarında oynuyordu yaşlanınca oda bıraktı bir tek benle kardeşim kaldık futbolla ilgilenen başka kimse yok” dedi.

Futbola ilk başladığında kendine hedef koyduğunu ve bu hedefe sabrederek başardığını belirten Can sorularımızı şöyle yanıtladı;

-BİR HEDEFİN VAR MI?

“Evet hedefim var İlk hedefimi başardım şimdiki hedefim tamamen Milli olmak aday kadrosuna seçildim bunun için daha da kendimi geliştiriyorum.”

-BAYAN MİLLİ TAKIMIN ADAY KADROSUNA SEÇİLDİNİZ İLK BUNU GÖRDÜĞÜNÜZDE NE HİSSTTİNİZ?

“Ben milli takımın aday kadrosunda ilk adımı gördüğümde çok sevindim birde listenin en başındaydı adım çok heyecanlandım arkadaşlarım aradı hocam aradı sevincimi onlarla da paylaştım çok güzeldi orası her futbolcunun oraya gitmesini isterim Milli takım seçmeleri için İstanbul’a gittim orada 4 gün kaldım. Oradaki kaleci antrenörüm çok güzel şeyler öğretti onları burada da yapmaya çalışıyorum zor biraz ama onların üstesinden gelmeye çalışıyorum. ”

-SİZİN FUTBOLA YATKINLIĞINIZ NASIL FARK EDİLDİ?

“Futboldan önce sadece izlerdim pek aram yoktu bizim binada oturan bir mehmet amcamız var o beni erkek arkadaşlarla top oynarken gördü. Futbolda iyi olduğumu fark etti. Beni Mustafa Abaka yönlendirdi ben futbol takımına gittim.”

-SİZCE FUTBOL ERKEK İŞİ Mİ?

“Hayır Futbol erkek işi değil voleybolda da erkekler oynuyor futbolu tek erkekler oynayamaz kızlarda oynayabilir. Söylendiği ve görüldüğü kadar zor değil sadece erkekler oynayacak diye bir şey yok kızlar mutlaka futbolu denemeli” dedi.

Futbol da centilmenliği, kardeşliği ve sevgiyi öğrendiğini belirten Can herkesin futbol oynamasını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER