Ferrari dünyanın en hızlı aracını üretti

İtalyan yarış araba şirketi Ferrari dünya rekoruna imza attı. Saatte 500 km ulaşan ve 100 km'yi sadece 2.2 saniyede katediyor.

Ferrari dünyanın en hızlı aracını üretti

 Geçtiğimiz günlerde İtalyan yarış arabası şirketi Ferrari 1957 Model Ferrari 335S Spider Scaglietti modelinin satışını 32 Milyon Euro'ya gerçekleştirdi. Bu yıl birbirinden güzel araçlar üreten Ferrari adeta ''Yürüyen Uçak '' üretti. Bu araç saatte tamı tamına 500 Km hıza ulaşabiliyor.

Adriano Raeli tarafından üretilen bu canavar, bizlere uçağı anımsatıyor. Muhteşem bir hıza ve inanılmaz bir dış görünüşe sahip olan bu konsept araba Ferrari F80 olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en seçkin markaları arasında bulunan Bugatti Veryon modelinin liderliğini sürdürdüğü en hızlı araba unvanını bu model ulaşılması zor bir rekor ile almayı düşünüyor.

Eminim ki; hayali karakter Batman bile bu aracı siyaha boyayıp kullanmak isteyecektir. Bu modelin Ferrari hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacağı kesin. Bir insanda 300 Km ileri derecede farklı duygular gösterirken 500 Km nasıl bir durum sergiler onu düşünemem bile. Dünyanın en hızlı otomobili eline alan ve rekor kıran bu modeli hep beraber inceleyelim.

Ferrari F80 modeli konsept bir araç olup, birçok otomobil uzmanı tarafından rağbet görmektedir. Ferrari bu modeli zenginlere lüks olarak hibrid araçlar arasında yer alan LaFerrari modelini örnekleyerek tasarlamasaydı, o zaman bu araç gelmiş geçmiş en yaratıcı ve en güzel fikirlerden biri olabilirdi.

İtalyan devi Ferrari konsept serisinin üreteceğini zaten bir süre önce belirtmişti. KERS sistemi ile birleşen Ferrari dünyaca ünlü işçiliği ile muhteşem bir araç geliştirdi. Ferrari'nin şık ve yüksek hızda otomobil üretimini 1200 beygir gücündeki araçların dindirebileceği düşünülüyor.F80 Consept modelinin İtalyan Tasarımcı Adriano Raeli tarafından tasarlanıp üretildiğini belirtmiştik. LaFerrari ve Enzo modellerine benzeyen F80 modeline keskin burun ve arka kasa eklenmiştir. Ve bir çok değişik tasarı uygulanmıştır.

Bu düşünce niteliğinde olsa da ''Yürüyen Uçak'' saatte sıfırdan 100 kilometrelik hıza sadece 2.2 saniyede ulaşabiliyor. İnanılması güç ama 500 kilometrelik hıza bile çok çabuk bir şekilde ulaşacak. İşte bunlar bir hayal gibi gelebilir fakat, bir Ferrari F80 ile kolayca gerçekleşir.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2016, 15:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUHAMMED
MUHAMMED - 2 yıl Önce

ARABA YAKIYOOOO BU ARABA BENDE OLSA ŞEHİRİ İNLETİRİMMMMMMM

Mert
Mert - 3 yıl Önce

Çok guzel

Samet
Samet - 2 yıl Önce

Bu. araba. Cok. Güzel

berken
berken - 2 yıl Önce

bu arabayi almak isderim

?
? - 1 yıl Önce

Yanlış bilgi dünyanın en hızlı arabası Koenigsegg Agera RS isterseniz Türkiye yapımı dışındaki sitelere veya bilgilere bakın.

emirhan
emirhan - 1 yıl Önce

süper

Qwerty
Qwerty - 8 ay Önce

Bugatti Divo daha hızlı

Qwerty
Qwerty - 8 ay Önce

Bugatti Divo daha hızlı


SIRADAKİ HABER