Kısa bir süre önce şahsıma laik görülen çok özel bir ödülü almak üzere Şanlıurfa'ya gittim.

Başarılı Sanatçı Ekrem Arpak'ın Ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak için başlattığı " Türkülerin Kardeşliği Turnesi " için gittiğim bu güzel memleketi tanımak güzeldi.

Ayrıca Urfa Halkı ile buluşmak, onları tüm  misafirperver duruşları, samimiyetleri ile tanımak, umutlarını, sevinçlerini dinlemek güzeldi.

Bu muhteşem Organizasyon için Sevgili Ekrem Arpak ve Yakup Yazar'ı kutluyor müsaadeniz ile asıl konuma geçiyorum.


Siyasetin fazlası ile  kişiselleştirildiği ve günlük yaşamda büyük yer kapladığı bir ülkede yaşıyoruz..

Doğal olarak ülkemizde Siyaset yapmak, bu zorlu alanda hele de uzun yıllar ayakta kalmak zordur. Daha zor olanı ise; halkın güven ve sevgisini kazanarak, büyük kitleleri peşinden koşturmak.

Bugün ki yazımın konusu da; bunları başarmış önemli Siyaset Adamı olan Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili ve TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar.


Malum, Ülkemizde siyaset adamlarına karşı derin ön yargıların olduğu gerçeği ortadadır.

İşte Kasım Gülpınar'ın başarısının çıkış noktası tam da burasıdır..

Milletvekilliği yaptığı dönemler içerisinde adı hiç bir usulsüzlüğe, ihaleye, torpile karışmayan Gülpınar: aynı zamanda çağdaş vizyonu, entelektüel alt yapısı, 6 dil biliyor olması ile kendi bölgesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.
Bu başarı ilk bakışta kişisel bir başarı gibi algılansa da; ülke olarak siyaset ve siyasetçiye karşı güven duygusu zedelenmiş hele de " İlkokul mezunu, düşük vizyonları ve seçimden seçime kapılarına gelen politikacılardan sıkılmış halkın bir siyasetçiye bu denli duyduğu güven azımsanacak bir başarı değildir.


Çevresinde mütevazi ve sempatik kişiliği ile bilinen Gülpınar'ın seçmenleri üzerinde yarattığı " Dürüst, adil ve çağdaş siyasetçi profili " halkın siyasetçilere karşı olan tüm ön yargıları yok etmekle kalmamış büyük kitlelerin sevgisini kazanmasını sağlamıştır.

  " Keskin görüş ayrılıklarının, büyük aşiretlerin, hassas dengelerin, yokluğun, nüfus yoğunluğu sonucu biriken işsizliğin hakim olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bu denli temiz bir profil çizerek siyaset yapmak, Kasım Gülpınar'ın başarısının ne denli önemli olduğunu gösterir. " Bu başarı sadece kendisinin değil: Ak Partinin bölge halkı ile daha da yakınlaşmasını sağlamlaştırmış ve bölge Halkının geleceğe umutla bakmasını sağlamaktadır.

Bölgenin ve bölge sorunlarının batıya doğru anlatılamadığı savunan ancak: Ak Partinin Bölgeye verdiği önemin farkında olan Bölge Halkı:  Kasım Gülpınar'ın  bilgi birikimi ile köprü vazifesi göreceğine inanıyor bu da Kasım Gülpınar'ı diğer mevkidaşları arasında ayrı bir yere koyuyor,  halkın gözü ve gönlünde çok daha değerli kılıyor.

HER KESİMİN GÖZ BEBEĞİ!

Kasım Gülpınar'ın farklı kılan bir diğer özelliği de " Bölge Halkı, seçmenleri kadar, siyaset, spor, sanat ve Avrupa'lı meslektaşları tarafından çok seçiliyor olmasıdır. "

METAL YORGUNLUK!

Geçtiğimiz günlerde Ak Partinin başına geçen Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan'ın " Metal yorgunluk görüyorum, değişime ihtiyaç var. " sözleri tazeliğini koruyor.

Elbette ki köklü bir değişimi vurgulayan Sn. Cumhurbaşkanı ne düşünür bilemeyiz ama; Özellikle bölge gençliğinin adeta " İdol " olarak gördüğü Kasım Gülpınar'ın çizdiği ve siyasetçilere karşı ön yargıları yıkan temiz siyasetçi profili: onun gelecekte siyaset hayatımızın en önemli profillerinden biri olacağının göstergesi gibi durmakta.
Kaldı ki uzun zamandır Ak Partiye büyük destek veren Şanlıurfa başta olmak üzere; Bölge Halkının kabinede kendi içlerinden bir kaç kişiyi görme isteği gün geçtikçe artmaktadır.

Bir dip notta şahsımdan: ülkemizin Kasım Gülpınar gibi tertemiz ve halkın kalbi sevgilerini, güvenini kazanmış, doğu ile batı arasında köprü vazifesi yapabilecek donanıma sahip çağdaş siyasetçilere ihtiyacı olduğunu görüyor ve bu ihtiyacı fazlası ile karşılayacağına inandığım bu değerli siyasetçimize başarılar diliyorum.dedi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.