N’OLACAK HALİMİZ!...

        ÖNCELİKLE Sivas Bld.Spor’un “Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi” içinde yer alan futbol sahasında TFF lig maçının oynanamayacağı bir gerçek. Çünkü zemin bozuk olduğu kadar, sanki biçilmiş buğday tarlası sonrasında denilen “anız” benzeri, sararmış çim üzerinde  futbol oynamak sanki mahalle maçının oynandığı geçmişte semtler arasında bulunan top sahası gibi idi…

     SİVAS’ın diğer futbol kulübü temsilcisi “Demir Sivas Spor’un” Kasımpaşa maçı ,deplasmanda İstanbul’da olduğuna göre Sivas Bld.Spor ile Şanlıurfaspor karşılaşması “4 Eylül Stadı’nda” oynanabilirdi!.. Burada ilgililerin ilgisizliğinden söz edilebilir.

   YALNIZ bunların bir bahane olmadığı gerçekte; Şanlıurfaspor formasını sırtına geçiren Kaleci Ömer Kahveci, gol adamı olarak adından söz ettiren Sercan Kaya ve Adana amatör spor kulüplerinden Yenibeygücü patentli Ömer Bozan dışında kalan (…) özellikle sağ koridoru hareketlendirmesi gereken Halil İbrahim Tuna sahada yoktul. Varlığı biraz olsun ikinci yarıda hissedildi!.. Bu arada Kaleci Ömer Kahveci’nin biri eli ile diğeri Halil İbrahim’e ayağı ile aktarmak istediği toplar, takım arkadaşına değil (!) rakip Sivas Bld.Spor’dan Alpay Koçaklı’ya oldu.  Sarı Yeşilli kale önü tehlike geçirdi. Şanlıurfa adına, bugüne kadar 4 gole imza atan Sercan Kaya, karşılaşmanın akışında yorgun ve isteksizdi. 70.dakikada yerini Benhur Keser’e bıraktı. Benhur oyuna daha önce dahil edilebilirdi….

     OYUNUN akışında rakip Sivas Bld.Spor’dan Alpren Pak’ı kontrol edemeyen Şanlıurfa defansı, 35.dakikada “gol atma” fırsatı verdi.  İlk yarının uzatma anlarında Alpay Koçaklı’dan gelen gole, neyse ki  takımı adına 6 gol bulan Cem Erdem, kullandığı penaltı atışını gole çevirdi. Soyunma odalarına Şanlıurfaspor 2-1 geride gitti!..

     BASKI yönü artı kimlikte olmayan Şanlıurfaspor, koşu yollarında da rakip oyuncuların gerisinde kaldı. Buna paralel, bozuk zeminde kolayca çalım yiyen Şanlıurfaspor defans bölgesi kadar, ön oyunculara orta saha elemanları servis yapamadı. Sivas Bld. Spor kale çerçevesine uzaktan şut denemeleri  bir tek Ömer Ozan tarafından yapıldı.

     EN azından aradığı golü 80’li dakikalarda arayan Yeşil Sarılı takım, Emrah Bedir’in kanat bindirmesi ile kaydettiği gol ile oyundan düştü ve 3-1 gride kaldı. Santrası yapılamayan Şanlıurfaspor’un üçüncü golü 90+5’de Aykut Akgün ile bulan Şanlıurfaspor, 35 puan ile geldiği Sivas’tan yine 35 puan ile kentte  döndü. Bir ölçüde Kahramanmaraş maçının da ki 1-0’lık yenilgisi Sivas’da 3-2’lik mağlubiyeti getirdi. Şanlıurfa için “Play-Off” şansının her geçen gün gerilere gittiği ligin akışında ilk yarıda Zonguldak’da 1-0 mağlup ettiği maçın galibiyetle neticelenmesi adına, hafta arası çalışmaları programlı yapılmalı.

     MÜSABAKANIN Malatya Bölgesi B-Klasman Futbol Hakemi Batuhan Gültek, müsabakanın akışında futbolcuları geride bırakacak derecede koştu. Pozisyonlara yakın oldu. Verdiği her iki “penaltı” kararı, on kuralı içeren hükümler içindeydi…

     KISITLI kadrosu bulunan Şanlıurfaspor kadrosunun, koşu yollarında ki negatif yanı sezona iyi hazırlanmadıklarının da aynası gibi. Sivas Bld.Spor’a 3-2 mağlup olmanın kaybı ile gelen +3 puan, Şanlıurfaspor için ileride “Play-Off” oynama şansının azaldığı da söylenebilir. Buna iç sahada Kahramanmaraşspor’u 1-0 mağlup olma da eklenebilir. Şanlıurfaspor gönüllüleri Sivas’ta ki 3-2’lik yenilgi sonrası, puan sıralamasında ilk sıralardan uzaklaşılmasından dolayı N’OLACAK HALİMİZ diyebilir!.....

YORUM EKLE