Yılmaz Güney’in Kız Kardeşinden Siverek Engeliler Derneğine Ziyaret

Yılmaz Güney’in belgesel film çalışması için Siverek’te bulunan ünlü sanatçının kız kardeşi Güzide Pütün ile belgesel filmin yönetmeni Mustafa Diyar Demirsoy ile birlikte Siverek’te Ünlü sanatçının Babasının köyü olan Desman köyünde yaptıkları çalışmaların ardından Siverek ilçesinde çeşitli kurumları ziyaret eden Güzide Pütün ziyaretleri kapsamında Siverek engelliler derneğini ziyaret etti.

Yılmaz Güney’in Kız Kardeşinden Siverek Engeliler Derneğine Ziyaret

Güzide Pütün ile yönetmen Demirsoy Engeliler Dernek Başkanı Feridun Şenateş ile dernek üyeleriyle bir araya gelerek Siverek’te yaşayan engellilerin sorunlarını dinledi.

Dernek Başkanı Şenateş yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Siverekli sanatçımızı Yılmaz Güney dünyaya mal olmuş bir sanatçıdır, rahmetli sanatçının kız kardeşinin bizi ziyaret etmesinden dolayı engelliler olarak çok mutlu olduk, ziyaretten dolayı kendilerine çok teşekkür ederim” dedi.

Ünlü sanatçının kız kardeşi Güzide Pütün, ağabeyinin bir belgesel film çalışması kapsamında Siverek’te bulunduğunu Baba memleketinde olmaktan onur ve kıvanç duyduğunu belirterek” hemşerilerinin kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür” etti

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER