MHP Siverek’te Büyük Bir Çalım Attı

    Yerel seçimler yaklaşırken ortam iyiden iyiye kızışmaya başladı. Özelde Şanlıurfa genelde de Türkiye’de seçim havası henüz tam anlamıyla hissedilmezken siyasi partiler harıl harıl çalışmaya devam ediyor.

    Siyasi partiler adaylar üzerinden birbirlerine çalım atmanın derdindeler. Özellikle doğu ve güneydoğu gibi bölgelerde şahısların yerel seçimlerde etkili olması siyasi partileri kara kara düşündürüyor. Çünkü bu seçimde geçen seçimler gibi aday adayı bolluğu yaşanmıyor… Buna seçmenin şahıslara tepkisi ve yaklaşımı da eklenince partilerin işi bir hayli zorlaşıyor.

    Nedendir bilmiyorum ama aday adayları bu sene hiç mi hiç heyecanlı değil ve bu seçmene de yansımıyor. Nasıl olsun ki; vatandaş aldığı asgari ücret ile hayat şartlarıyla cebelleşirken seçimi sadece rutin bir iş olarak görüyor. Bu da sönük bir seçim havasına neden oluyor.

    Bu seçim bir çok parti için ölüm kalım meselesine şimdiden döndü. Kapalı kapılar ardında ciddi pazarlıkların döndüğü duyumlarını alıyoruz. Bütün plan ve projeler kazanma temelli yapılıyor.

   Bakanlar, vekiller, il ve ilçe başkanları, kanaat önderleri gibi isimler havada uçuşurken MHP Şanlıurfa’da ciddi bir atak yaptı.

   Genel seçimlerde Şanlıurfa’dan bir milletvekili meclise sokmayı başaran MHP bu seçimde de bu başarısını belediye alarak taçlandırmak istiyor.

   Genelde Şanlıurfa’da Arap nüfusun ağırlıklı olduğu Harran ve Akçakale’de güçlü olan MHP bu seçimde bir sürpriz yaparak neredeyse bütün nüfusu Kürt olan Siverek ilçesinden atak yaptı.

   MHP’nin yaptığı bu atak yukarıda da belirttiğimiz gibi Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde şahısların gücünden yararlanma atağıdır…

   MHP genel seçimlerde bir vekilliği İbrahim Özyavuz gibi bölgesinde güçlü olan bir aday üzerinden almıştı. Şimdi Siverek ve Şanlıurfa’da tanınan İş Adamı Mehmet Fatih Bucak üzerinden belediye almak istiyor…

    Herkes tarafından Ak Parti’den seçime girmesi beklenen Mehmet Fatih Bucak sürpriz bir şekilde MHP Siverek Belediye Başkan adayı oldu…

   Bu özellikle Siverek’te siyasi dengeleri adeta alt üst edecek bir hamleydi. Bu hamle sonrası gözler  Ak Parti ve HDP cephesine çevrildi.

   Ak Parti ve HDP güçlü bir aday ile çıkmazsa Mehmet Fatih Bucak MHP’ye Güneydoğu’da belediye kazandırır…

  Mehmet Fatih Bucak özellikle Siverek ve çevresinde genç nüfus tarafında sevilen bir isime ve aile olarak da Siverek’te oldukça güçlü bir konumda…

  MHP’nin bu hamlesi özellikle Ak Parti cephesini Siverek’te oldukça zorlayacaktır. Şayet Bucak kadar güçlü bir isim öne çıkmazsa Ak Parti Siverek’te kaybedebilir.

   HDP ise kemik oylarını korumakla beraber Bucak ve Ak Parti yarışından sıyrılıp bir adım öne çıkmanın peşine düşecektir… HDP de bu anlamda adayını ince eleyip sık dokuyacak ve ona göre yarışa girecektir.

  Bu seçimde Şanlıurfa’nın gözü kulağı Siverek’te olacak…

  Kıyasıya bir seçim yarışı izlemeye şimdiden hazır olun…

Sevgi ve saygıyla kalın….

YORUM EKLE