MAZLUMU DEĞİL ZALİME VURUN

İyilik yap denize at misali. Son günlerde İstanbul’da hayırsever bir vatandaşın ismini açıklamadan yaptığı. İnsani yardımlar takdire şayan  ve olması gereken en güzel davranışı sergilemeye devam ediyor. Tıpkı yabancı ülkülerin görünmeyen kahramanları gibi.

Yabacı kahramanları dedim ama aslında olmayan kahramanlar. Çoğumuz yabancı ülkelerin masal dünyasında ki film kahramanlarını izlemişizdir. Pas pal görünümlü kişilerin bir anda ortaya çıkıp gerekli yerlerde iyiliğini yapar ve kaybolur. Yani kimsenin onu tanımasına fırsat vermemeye çalışır.

Gelelim bizim ülke insanlarına. yapması asil görevi olmasına rağmen yaptığı bir işi ballandıra ballandıra anlatmayı veya görselde ben yaptım imajı yaratmak için elinden her şeyi yapar. Bunu ben  yaptım ben ben ben. Yav he he sen yaptın ama mecbursunuz yapmaya Çünkü görevindir.

    Daha önce ki yazılarımda belirtmiştim. bir memleketin aynası spor alanlarıdır. Ama biz spor alanların yapmak yerine mevcut sahaları yıkıp. Yüzme havuzu yapıyormuşuz sanki yüzme havuzu yapılacak başka alan yok. Büyükşehir belediyesi billboarda yerel Tv  reklam yaparak. ŞUTİM’de mevcut olan Futbol sahasını yıkıp. Futbol dünyası adını verdiği spor tesisleri.  Aslında enkaz dünyası diye adlandırılsa daha doğru olur. Ama nedense bir Allah’ın kulu çıkıp bu projeye karşı çıkmadı. Karşı çıkmaları da mümkün değil. Çünkü yalakalık varken memleketin geleceği olan gençlerini kim düşünür kimin umurunda. Tesislere verdikleri isime bak. (Futbol dünyası )  bu isimi yazarken bile insan utanır. proje başından  sonuna kadar yanlış. Ve bu yanlışa alkış tutuldu.

Saha ebatları soyunma odaları sporcuların konaklama yerleri mı desem hiç biri standartlara uygun değil. Oysa ki bu işin uzmanları belediye bünyesinde bir kenara konulmuş. Ayaklar baş. Başlar ayak olmuş bilgisi olmayana yetki verilmiş. Yapmış olduğunuz tesisin adı ancak Enkaz dünyası olur. Oysa ki yıllarını spora adamış insanları yıllarca bir kenara atıp. Aklınızın ucuna bile getirmediğiniz ve şimdi de. Mehmet  Hasan vs  kişiler . Size yetki verdim gidin tesisin eksiklerini giderin. Vey be ne kadar güzel siz yıkın onlar düzeltsin. iyi de nereyi düzeltsinler ki bütün proje baştan sona yanlış. Bazı noktalar rutin çalışması ile düzeltile bilir.  Eee Sonra çıkın ben yaptım demeyin yemezler.

      Şu konuya değinmeden geçersem olmaz. Şanlıurfa’daki Amatör spor kulüp yetkililerinin en büyük şikâyetlerinden biri antrenman yapmak için saha yetersizliğidir. Bu konuda sizeler katılıyorum sahalarımız yetersiz. Şimdi soruyorum size neden memleketin mülki amirlerin  hep beraber iletişime geçip sahaların yetersizliğini topluca gidip anlatmıyorsunuz. 11 Nisan  (Gap Arena) da yıkılan sahanın alternatifi sahası konusunu hiç gündeme getirdiniz mi. veya sürekli gündemde tutunuz mu? 3 yıldır Amatör kulüpler için 2 adet ambulans iç donanımı yapılıp Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna teslim edilecekti. Yoksa balonuydu. Menfaati bırakın gerçekleri ve konuşun unutmayın bu memlekete haklarınızı savunsunlar diye seçmiş olduğunuz 14 tane milletvekiliniz varmış.   Her kulübün yetkilileri her hafta yerel Tv programlarına çıkıyor neden haklarınızı konuşmuyor ve aramıyorsunuz.

Her şey maddiyat değildir. Topluma kazandıracağını her genç sizlerin birer servetti olmalı ki. O zaman gerçekten topluma faydalı bireyler kazandırdığınızı bilelim. Nasıl ki devletin bütün amatör spor kulüpleri için ayırmış olduğu bütçeyi sizlere dağıtırken sanki kendi paralarıymış gibi. Salonu genç sporcularla dolduruyorsanız. O zaman bu gençlerin haklarında savunun.  Neymiş efendim antrenman yapamıyoruz deyip yakınıp tek suçlu olarak tesis şeflerine göstermeyin. Suçlu arıyorsanız. Gidin ucuz kahramanları yani fotoğraflarda reklam panolarında ben yaptım diyenleri suçlayın. Sizlerle beraber oldukları kendi ailelerine zaman bile ayıramayan kişileri suçlamayın. Haksızın değil haklının yanında olun. Mazluma değil zalimi vurun.

YORUM EKLE