Müslüm Filminin 82 Milyonluk Hasılatı Mahkemelik Oldu

“Müslüm”, 2018’in en çok izlenen filmi oldu. Vizyondaki 9’uncu haftasında 6 milyon 522 bin kişinin izlediği film, 82 milyon 107 bin lira hasılat elde etti ama ortaklar aralarında anlaşamadı.

Müslüm Filminin 82 Milyonluk Hasılatı Mahkemelik Oldu

Film daha önce de Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur'a ödenen ücretle ilgili gündeme gelmişti. Muhterem Nur, "Filmden bir kuruş almadım" demişti.Müslüm Gürses’in hayatını anlatan “Müslüm", 2018’in en çok izlenen filmi oldu. Vizyondaki 9’uncu haftasında 6 milyon 229 bin 22 kişinin izlediği film, 82 milyon 107 bin lira hasılat elde etti.

Müslüm'ün iki eşit hissedarı olan Mustafa Uslu ile Nuri Yıldırım, filmin hakları konusunda anlaşamadı. İki ortak sorunları çözmek için bir araya geldi. Yıldırım, Uslu’ya düşen payın yüzde 50 olduğunu kabul etti. Yıldırım, Uslu’nun “Ekstradan harcamalarımız oldu, payım yükseldi” diyerek sunduğu harcamalara itiraz etti.

Paranın yüzde 50'si Uslu'ya yüzde 50's Sulh Ceza Mahkemesi'ne yatırılıyor

Taraflar anlaşamayınca konu yargıya taşındı. Milliyet'in haberine göre, CGV Mars, “Müslüm” filminden yapımcılara düşen payın yüzde 50’sini Uslu’nun hesabına, yüzde 50’sini ise Sulh Ceza Mahkemesi’ne yatırmaya başladı. İddialara göre hesapta biriken 20 milyon liranın kimin olacağına yargı karar verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER