Kazancı Bedih Urfa'da anıldı

Büyükşehir Belediyesi ve Sanat Gönülleri Derneği Kazancı Bedihi anma gecesi düzenledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Sanat Gönüllüleri Derneği “Kazancı Bedih ve Gazelhanları anma” gecesi düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans salonunda düzenlenen geceye Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsa Kızıldemir, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. İ.Halil Mutlu, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, Zekeriya Ünlü ve İkbal Gürpınar katıldı.

Gecede Kazancı Bedih’in TRT tarafından hazırlanan hayat öyküsü sinevizyon gösterisi yapıldı. Gösteri Kazancı Bedih’in sevenlerini hüzünlendirdi.

Kazancı Bedih ve Gazelhanların anıldığı gecede Büyükşehir Belediyesi sıra gecesi ekibinin müzik ezgileri ile birlikte Kazancı Bedih’in oğlu Naci Yoluk, Zekeriya Ünlü ve Halil Affan Çizmecioğlu sahne alırken İlkbal Gürpınar ise şiir dinletileriyle gelen konuklara duygu dolu anlar yaşattı.

ZEKERİYA ÜNLÜ VE İKBAL GÜRPINAR AĞLATTI

Zekeriya Ünlü “BABAM” adlı türküyü seslendirirken İkbal Gürpınar’ın “BABAM” adli şiir dinletisi Kazancı Bedih’in oğlu Naci Yoluk’u hüzne boğdu.

Yolluk, göz yaşlarına hakim olamazken davetliler ise duygu yüklü anlar yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER