İbrahim Tatlıses; Bu Kızın Yerinde Benim Kızımda Olabilirdi

Şanlıurfalı ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, İzmir’deki lahmacun lokantası önünde karşılaştığı Suriyeli Emine’nin önce karnını doyurdu sonra duygulandı ve herkesi Suriyelilere karşı duyarlı olmaya çağırdı.

İbrahim Tatlıses; Bu Kızın Yerinde Benim Kızımda Olabilirdi

“Neden bizler bu insanları dışlarız, neden bir tas çorbayı onlara çok görürüz? “ diyen İbrahim Tatlıses Suriyelileri dışlamanın doğru olmadığına dikkat çekti. Tatlıses,  Suriye’nin Halep vilayetinden kaçıp Türkiye’ye sığınan Emine ile aynı masaya oturdu ve ona bir tas çorbanın yanında lahmacun ikram etti.


BU KIZIN YERİNDE BENİM KIZIM ELİF'DE OLABİLİRDİ
Emine ile sohbet eden Tatlıses,  bir an kendi kızı Elif’i, Emine’nin yerine koydu ve şu paylaşımda bulundu; “Bu hanım kızımız Suriye'nin Halep şehrinden göçe zorlanmış, memleketini bırakıp gelmiş çünkü çaresiz... Adı Emine, ALLAH göstermesin bu kızın yerinde benim kızım Elif'de olabilirdi. Bir saniye sonrasını kim tahmin edebilir? Neden bizler bu insanları dışlarız, neden bir tas çorbayı onlara çok görürüz? Emine'nin karnı aç ve onun gibi nicelerinin... Kim ister böyle yaşamayı? Düşünebiliyor musunuz evi yok, barkı yok, bir lokma yiyecek ekmeği yok...


ELİMİZDEN GELENİ YAPMAZSAK  BİR DAMLA GÖZYAŞININ HESABINI VEREMEYİZ
Gelin birlik olalım, bu gariplerin zehir olmuş dünyalarını biz de zehir etmeyelim... Hiçbir şey kaybetmeyiz ama elimizden geleni yapmazsak bu masum çocukların bir damla gözyaşının hesabını veremeyiz...”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 23:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
suskun
suskun - 2 yıl Önce

ımparatorun reklama ıhtıyacı yoktur dunya ımparatoru tanır

hakan kaya
hakan kaya - 2 yıl Önce

bu yapılan yardım değildir reklamdır.sağ elin verdiğini sol el görmeyecek derler.

SIRADAKİ HABER