Urfalı İş Adamının Kitabı Film Oluyor

Şanlıurfalı iş adamı Hamit İzol’un kaleme aldığı Roza adlı kitap film setlerindeki yerini almaya hazırlanıyor.

Urfalı İş Adamının Kitabı Film Oluyor

Şanlıurfalı başarılı iş adamı Hamit İzol geçtiğimiz dönemlerde kaleme aldığı Roza adlı kitapı ile oldukça gündeme gelmişti. Başarılı bir yazım ve anlatım tekniği ile yazılan kitap adından bahsetmeye devam ediyor. Yine sahibi Sabri Bazer olan ve Şanlıurfalı olduğu Bazer Film tarafından Hamit İzol’un Roza adlı kitabi filme dökülecek.

Şuanda hazırlıkları yapılan filmde başrollerde Erkan Petekkaya, Selahattin Taşdöğen, Engin Fırat Bazer, Emine Söyler, Rüzgâr Aksoy ve Kadir İnanır olacak. Dört gözle beklenen filmin çekimlerine en yakın zamanda başlanacağı öğrenildi.  Hamit İzol gibi aslen o da Urfa'lı olan yapımcı Sabri Bazer, geçtiğimiz günlerde yazar Hamit İzol’u ziyaret ederek, çekilecek filmin seneryo çalışması ve rol alacak sanatçılarla ilgili İzol ile bir ön anlaşma yaptı.

Roza’nın senaryosunun şu an hazırlandığını belirten Bazer, önümüzdeki sonbahar aylarında filmin çekimlerinin hazır olacağını, filmin bittiğinde Türkiye'de ses getireceğini söyledi.

Film Mersin’de çekilecek

Aslında Roza adlı kitabın asıl konusu Hatay Dörtyol’da geçiyor. Ama filmin sahneleri ve çekimleri ise Mersin’de bulunan dezavantajlı bölgelerde çekilecek. Hatay ve Mersin’in şehir olarak aynı yapı dokularına sahip olduğunu söyleyen Hamit İzol bundan dolayı çekimlerin mersinde yapılması ile birlikte başarılı olacağını söyledi. Yine Sabri bazer’in sahibi olduğu Bazer Film tarafından çekilecek olan film büyü bir merak uyandırmış durumda. Büyük başarılara imza atmış olan Bazer Film ile birlikte bu filminde büyük bir başarı ile çekilmesi bekleniyor.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER