Büyük Zafer'in 97. yıl dönümü

MARDİN (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 97. yıl dönümü, Midyat ilçesinde törenle kutlandı.Törene, Midyat Kaymakam Vekili Dargeçit Kaymakamı Doğan Kemelek, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Akın, Belediye...

Büyük Zafer'in 97. yıl dönümü

MARDİN (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 97. yıl dönümü, Midyat ilçesinde törenle kutlandı.

Törene, Midyat Kaymakam Vekili Dargeçit Kaymakamı Doğan Kemelek, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Akın, Belediye Başkanı Veysi Şahin, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Savcı Ahmet Soyhan ve AK Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Törende, Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Topçu Üsteğmen Aykut Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, büyük zaferin 97. yılını ulusça kutlamanın haklı gurur ve heyecanını yaşadıklarını belirterek, "Asil Türk milleti kahraman Türk ordusuyla varlığına ve vatanına kast edenlere karşı 97 yıl önce bugün kahramanlık ve şeref dolu tarihinden almış olduğu kudreti ile yeniden dirilerek topyekun bir var oluş mücadelesi sonucunda eşine tarihte az rastlanır bir zafer kazanmıştır." dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER