29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

MARDİN (AA) – Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Gazi Mustafa Atatürk'ün "En büyük eserimdir" diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

MARDİN (AA) – Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Gazi Mustafa Atatürk'ün "En büyük eserimdir" diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümünün onur, sevinç ve mutluluğunun yaşandığı belirtilen mesajda şöyle denildi:

"Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milletinin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir. Kahraman ecdadımızın, bizlere bıraktığı en değerli miras olan cumhuriyetimizi, erdem ve faziletinden ödün vermeden yaşatmak, layık olduğu şekilde geleceğe aktarmak milli görevimizdir. Bu bilinç ve inançla bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER