25 Mayıs 2013 Cumartesi 00:00
YETMEDİ Mİ ? DAHA NEREYE KADAR

 kolay iken öğrenmemek için ,kandırılmak için daha nereye kadar bekleyeceğiz bilemiyorum.

Sözümüz kendi yaşamlarını anlamlandırırken başka yaşamlara da anlam katmak çabasında olan yörenin mevcut potansiyelini harekete geçirip daha mutlu, sağlıklı ve üretken bir toplum oluşturma amacını güden toplumun çıkarlarını kendi çıkarlarının üstünde tutan insanlaradır. Makamların en güzelinin insanların kalplerindeki makam olduğuna inananlaradır.

Statümüz gereği sporun gerçek anlamda yapılması, yaptırılması ve yöre halkının azami derecede yararlanmasını sağlamaktır. Çünkü sporun olmazsa olmazımız olduğunun bilincindeyiz. 

Spor kulüplerimizin kuruluş amaçları o yörenin insanına sporu tanıtmak, benimsetmek, sevdirmek, yararlarına inandırarak daha geniş kitlelere yaymaktır. Böylece doktora, ilaca ihtiyaç duymadan mutlu, sağlıklı, üretken bir toplum yaratmak mümkün olabilir.

  Çünkü spor iyiyi, güzeli, hoşgörüyü, sağlığı, birliği, gelişmeyi, uzlaşmayı kısaca erdem sayılan her şeyi içinde barındıran bir olgudur. Spor bir toplumun aynasıdır sözü doğru bir deyimdir. Ancak kişiler spor ve sanatla kendilerini ifade edebilirler diğer branşlar sadece yardımcıdırlar.

KULÜPLER var olmak, büyümek, gelişmek, doruğa çıkmak ve süreklilik üstüne odaklanan sosyal bir yapı teşkil ederler. ALTYAPI ise kulübü sırtlayan takımın var olmasını garantiye alan bir sistemdir. Daha fazla değer vererek harekete geçirmek geleceğin yıldızlarını yetiştirmek izlenecek en karlı ve doğru yoldur, başka yollar izleyenlerin amacı yanlıştır bize düşen de artık kanmamaktır.

Alt ve üst yapılara sorumluluklarını bilen kendi sınırlarını keşif eden ve geliştiren gelişmeleri izleyen bilgi birikimi olan her konuda sporcuya model olabilen insanlara yer verilmelidir. Zamanında gerekli bilgilerle donatılan insanlar kendilerini güçlü hissederek hiç bir şeyden korkmazlar.

Gençlerimize ve çocuklarımıza verilen değer onlara sunulan imkânlarla anlaşılır. Uğraşılan bir iş ortamında kötüye giden koşulları olumlu anlamda değiştirmenin ilk yeri kendi yüreğimiz, kafamız, ellerimiz ve sonra onlardan çıkan üründür.

Sonuçta her yaptığımızın bumerang gibi dönüp size geleceğinizi bilmemiz gerekir. Öncelikle profesyonel ve şampiyon idarecilere ihtiyacımız vardır. Kandırmak kadar kandırılmakta suçtur. SAYGILARIMLA.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.