ÜLGEN-KAPSAL-BANAHANE..!

     Bucaspor maçı Urfaspor için çok önemli bir maçtı...Yeni Teknik Direktörle çıkılan bu maç,rakiplerimizin puanlar kaybetmesiyle,bizim yukarılara tırmanmamız için bir fırsattı..Ve nitekim de öyle oldu..Zor da olsa 3 puanı aldık.   Urfaspor'un eski yön

ÜLGEN-KAPSAL-BANAHANE..!

     Bucaspor maçı Urfaspor için çok önemli bir maçtı...Yeni Teknik Direktörle çıkılan bu maç,rakiplerimizin puanlar kaybetmesiyle,bizim yukarılara tırmanmamız için bir fırsattı..Ve nitekim de öyle oldu..Zor da olsa 3 puanı aldık.

  Urfaspor'un eski yöneticisi,şimdi ise Bucaspor'da önemli işlere imza atan Bucaspor yöneticisi hemşehrimiz İbrahim Ülgen dün geceki maçta Türkiye gündemine oturan bir Fair-Play örneğini sergilettirdi ve hem kendine,hem Urfa'lıya,hem Bucaspor'lulara hem de Türk futboluna yakışan bir hareketle Bucaspor'lu teknik heyetin ve futbolcuların topluca Urfaspor yedek kulübesine gidip onlara hoş geldiniz demelerini sağladı.Ve dün geceden beri bu konu Türk basınında konuşuluyor,daha da konuşulacak..Bu önemli işi yapan,yaptıran sevgili dostum İbrahim Ülgen'e ben bir futbolsever olarak teşekkür ediyorum.Bu bir İbrahim Ülgen farkıydı.

 REHA KAPSAL...Evet Reha Hoca bu maçın önemini biliyordu.Zaten çıkardığı 11'den bu hemen anlaşıldı...Oyunu sağlam oynamak,önce garanti puan,sonrada 3 puan düşüncesiyle sahaya çıkmıştı..Bence haklıydı.Çünkü devre arasına kadar kayıpsız gitmek önemliydi..Urfaspor kötü futbol oynadı..Buca oynadı biz kazandık..Bu işler böyle..Tecrübe gençliği yendi..

 Maç boyu hemen hemen bir defa rakip sahaya gittik,onda da Banahane kimsenin beklemediği bir anda yaptığı vuruşla tecrübe ve yeteneğiniyle 3 puanı getiren golü attı..Reha Kapsal savunma güvenliğini ön plana çıkarırken hızlı ileri uç adanlarımızın işi bitireceğine inanıyordu.Ve öyle de oldu..

 Zaten Hoca:Bize biraz sabır,biraz zaman diyor...Biz sabırı ve zamanı vermeliyiz...Ama Urfaspor'un bu sezonki en kötü maçını oynadığınıda söylememiz lazım.. Bucaspor genç ve koşan bir takım..Fakat Urfaspor ise bir o kadar deneyimli bir kadroya sahip.Sonuçta atılan 1 gol işi bitirdi...Reha Kapsal Hoca ilk defa takımın başında sahaya çıktı.Onun için önce 3 puan önemliydi ve istediğini de aldı...Artık bundan sonra güzel futbolla 3 puanlar almamız için çalışmalar yapılacağına inanıyorum.

 Gelelim Banahane'ye...

 Çok ayıp..Hakikaten çok ayıp...Urfaspor'a, Sarı-Yeşil formaya yakışmadı..Bir Urfa'lı olarak utandım..Reha Hoca bu konuda topçusu adına özür diledi ama Banahane'nin çıkıp Türk futbolundan, centilmen Bucaspor ve Urfaspor taraftarından acilen özür dilemesi lazım..Ve yönetimin bu arkadaşa gereken cezanın en üst derecesini uygulaması lazım..Ben o anda gözlerime inanamadım..Acaba yanlış mı gördüm dedim..Fakat çok ayıp etti.Çok gereksizdi..Kiminle hırsın,sıkıntın olursa olsun böyle bir saygısızlığı yapmaya hakkın yok..Hele hele Urfaspor formasıyla hiç yapamazsın.

 Bu konuda Reha Hoca'nın ve yönetimin gerekeni yapacağına inanıyorum,Urfaspor'u zor da olsa,futbol oynamadan aldığı galibiyetten dolayı kutluyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER