ŞANLIURFASPOR KAPSAL İLE DOĞDU

     FUTBOL hayatımda yaşadığım şampiyonluklar ve attığım goller beni 'ömre bedel' bir rüyanın aktörü yapmıştı. Hayatımın bir parçası olan futbolu noktalayınca yine futboldan kopamadım. Her zaman futbol ve sporun içinde oldum. Futbolda kazandığım tecrübel

ŞANLIURFASPOR KAPSAL İLE DOĞDU

     FUTBOL hayatımda yaşadığım şampiyonluklar ve attığım goller beni 'ömre bedel' bir rüyanın aktörü yapmıştı. Hayatımın bir parçası olan futbolu noktalayınca yine futboldan kopamadım. Her zaman futbol ve sporun içinde oldum. Futbolda kazandığım tecrübeleri hep ileri taşıyarak gelecek nesile bir nebze katkım olsun diye çalıştım. Zaman zaman Türk futboluna teknik direktör olarak hizmet ettim. Başkanlık yaptım, yöneticilik yaptım. Sonrasında da yazarlık ve yorumculuk olarak da Türkfutboluna hizmet etmeye devam ediyorum. Sayısız ödüller aldım.

   Biliyorsunuz Türk toplumunda insanların değeri hep öldükten sonra anlaşılır.
Ölen kişilerin adına turnuvalar düzenlenirken bana yaşarken 8-
10 kulübün birleşmesiyle 'Hayri Ülgen Turnuvası'düzenlenerek büyük onur yaşatıldı. 9-12 yaş grubunun oluştuğu gençlerin, anneleri ve babaları beni yalnız bırakmayarak bu turnuvada çok mutlu ettiler.
Bu turnuvada minik futbol aşıkları gelecekte büyük yıldız olmak için ter döktüler.
Çok önemli üniversite ve okullardan ödüller aldım.
Fair-play ödülüne layık görüldüm.
Her ödül bana büyük sorumluluklar yükledi. 22 Kasım Cuma günü Malatya İnönü Üniversitesi'ndeydim.
Panele katıldım yılın yorumcusu ve yılın yazarı ödülüne layık görülmüştüm.
İnanın muhteşem bir gün yaşadım.
BESYO Müdürü Prof Dr. Davut Özbağ ve Doç. Dr.
Fatma Kerkez, Doç. Dr. Emin Kafkas 
çok güzel bir organizasyonla beni üniversitelerinde ağırladılar.
Herşey çok güzel ve dört dörtlüktü.
Salon ise tıklım tıklımdı.
Çok güzel bir panel geçirdik.
Orada hep cebine değil, insana yatırım yapmanın mükafatını yaşadım. Ben bu toplumdan kazandığımı bu toplum için harcadığım için inanın çok mutlu oldum. O gençlerin bir şeyler öğrenme ve isteğini de hayran kaldım. Bu panelin gerçekleşmesine destek olan başta İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, yardımcılarına ve emeği geçen personele öğrencilere içten sevgilerimi iletirim.
Gerçekten de bu organizasyonu başarıyla planlayan ve beni bir an yalnız bırakmayan Doç. Dr. Fatma Kerkez ve tüm arkadaşlarına da teşekkür ederim. Gerçekten de hayatımın belki de en güzel ödülü ve panellerinden biriydi.


ŞANLIURFASPOR KAPSAL ile doğdu
       PTT 1. Lig'de Şanlıurfaspor güçlü kadro olmasına rağmen teknik heyetlerle bir türlü uyum sağlanamadı. İlk yarı bitmeden yönetimi iki hoca ile yollarını ayırmak zorunda kalmıştı. Ardından Reha Kapsal ikna edildi ve takımın başına getirildi. Reha hoca ile 1.5 yıllığına sözleşme imzalandı ve tüm yetkiler ona verildi. Artık başarısızlıkta da hesap sorulacak tek kişi vardı Reha Kapsal. Zaten kimse Reha hocanın çalışkanlığına, işini sevmesine, zekasına laf edemez. Ben kendisini futbolculuğundan beri tanırım. İşini seven, karakterli, formayı kim hak ediyorsa ona veren birisidir. En kısa zamanda takımı bir araya getirerek kolej havası oluşturdu.
Takımın başına çıktığı ilk deplasman maçında Bucaspor engelini 1-0 ile geçerek üç puanı hanesine yazdırdı.
Buradan hemşehrilerime sesleniyorum el ele verin bu takıma destek çıkın. Onların size çok ihtiyacı var.


HAYAT SUYU UĞUR'DAN!
      ADANA Demirspor'da takımın başına bu ligi çok yakından tanıyan Mustafa Uğur getirildi. Bana PTT 1. Lig'i en iyi tanıyan birkaç isim sayın deseniz mutlaka Mustafa Uğur'un ismini sayarım. Tecrübeli hoca takımın başında çıktığı ilk maçta Kahramanmaraşspor'u 3-0 yenerek hem üç puan aldı hem de moral buldu. Mustafa Uğur, takımı toparlamış gibi gözüküyor, taraftarlarda takıma sahip çıkarlarsa bu takım en kısa sürede yukarı sıralara doğru tırmanacaktır


TARZAN HEDEFE KİLİTLENDİ
       Manisaspor, geçen yıl kaçırdığı Süper Lig şansını bu yıl elde etmek için adeta hedefine kilitlendi.
Teknik Direktör Kemal Özdeş ile yeniden bir yapılanmaya giden ve oynadığı pozitif futbolla herkesin dikkatini çeken Manisa ekibi, taraflı tarafsız herkesten büyük alkış alıyor. Eğer bu takıma devre arasındaki 2-3 takviye yapılırsa Manisaspor geçen yıl kaçırdığı Süper Lig biletini bu yıl elde eder.


DENİZLİ ŞİMŞEK GİBİ
      DENİZLİSPOR, sezon başından bu yana gerçekten çok sıkıntılı günler geçirdi.
Yönetim Yusuf Şimşek'i ikna edip takımın başına getirdi. Yusuf, yüreğini ortaya koyarak çok sevdiğiDenizlispor'un başına geçti. Ama takımın durumu ortadaydı. Elindeki mevcut kadroyu iyi değerlendirdi ve mücadeleye başladı. Bu takım devre arasında birkaç transfer daha yaparsa hiç sorun yaşamayacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER