Hatırlandık, hatırlattık

Biz basın mensupları her 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde hatırlanmayı bekledik. Her defasında sözlü kutlamalarla kaldık. Şimdiki derneklerin her biri 10 Ocakta ayrı etkinlikler düzenledi her birine katılmaya çalıştık her şeye rağmen hatırlanmak değe

Hatırlandık, hatırlattık

Biz basın mensupları her 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde hatırlanmayı bekledik. Her defasında sözlü kutlamalarla kaldık.

Şimdiki derneklerin her biri 10 Ocakta ayrı etkinlikler düzenledi her birine katılmaya çalıştık her şeye rağmen hatırlanmak değerli olduğumuzu bilmek bizi cesaretlendirdi.

Ama her şeyden önemlisi sahada çalışan basın mensubu arkadaşlarımın haberlerinin karşılığını alabilmeleri oldu.

Kimi geçimini sağlayamayan ailelere yardım edilmesini sağladı kimi olası tehlikeleri haber yaparak önlemler almayı sağladı. Ama en önemlisi de belediyelerin haberlerimize karşılık vermesi yani göz ardı etmemesiydi.

Size yaptığımız bir haberden örnek vermek istiyorum.

Bir anne evinin direğini yani evin babasını 4 ay önce kaybetmiş. Biri engelli 6 çocuklu anne tek başına yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor.

Yaşamlarını engelli kızının parasıyla sürdürdüğünü söyleyen anne çocuğunun ayağa kalkmasını istiyor ve çocuğunun sağlığına kavuşmasından başka hiç bir şeyin onu mutlu etmeyeceğini belirtiyor.

Kızının tedavisi için 20 Bin TL ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen anne belediyelerden yardım istedi. Bizim aracılığımızla seslenen anne karşılığını aldı.

Haberimiz sonrası Eyyübiye de ikamet eden aileye yardım eli uzatan Eyyübiye Belediye başkanı Mehmet Ekinci aslında bana 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününün en güzel hediyesini vermiş oldu.

Gazeteciliğin ne kadar değerli ve önemli bir meslek olduğunu yaşananlarla bir kez daha anlamış oldum.

Basın mensubu arkadaşlarıma diyecek bir şeyim daha var Şanlıurfa da maddi durumu yetersiz olan aileleri, engelli vatandaşlarımızı gündeme getirerek onların fark edilmesini sağlayalım.

Bir siyasetçi kalmış bir şey demiş, bilmem ne yapmış değil vatandaşa hizmet edin siyasetçilere değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER