ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR

Müslümanlar olarak Her zaman yakındığımız bir şeyler vardır. Bunlardan bazıları hiç şüphesiz Müslümanların durumu, birlik olamayışı, onlarca ve yüzlerce fırkaya ayrılmış olmaları vs. Bunlar güzel ancak Şimdi ise bizden tatlı su Müslümanlarının dertlerine

ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR

Müslümanlar olarak Her zaman yakındığımız bir şeyler vardır. Bunlardan bazıları hiç şüphesiz Müslümanların durumu, birlik olamayışı, onlarca ve yüzlerce fırkaya ayrılmış olmaları vs. Bunlar güzel ancak Şimdi ise bizden tatlı su Müslümanlarının dertlerine ortak olmamız isteniyor! Nasıl mı?

Yakın zamanda Fransa da dünyanın gözleri önünde İslam düşmanı Charlie hebdo adlı karikatür dergisine 2 silahlı eylemci tarafından baskın yapıldı ve 12 kişi öldürüldü. Normal olarak zihnimde oluşması gereken tasavvur “Baskı tepki doğurur ”şeklindedir ve bu bir Fizik kuralıdır aynı zamanda. Bu kural aynı zamanda insanın ve eşyanın fıtratıdır. Avrupa bu kuralı bilinçli ve sistematik olarak uyguluyor. Bir taraftan Müslüman coğrafyasını iliklerine kadar sömürüyor, diğer taraftan onlara hakaret etmeyi ve dalga geçmeyi "özgürlük" olarak telakki ediyor. Unutmayın ki evde beslenen bir kediye zulm (baskı) uygulanırsa; kedinin tepkisine terör deme hakkımız yoktur. O halde durumu olağanüstü kabul etmekte mantıklı değildir. İlginç olan tatlı su Müslümanları adını verdiğimiz diyalogcu güruhun İslama fobia’dan korkuyor olması. Mesele ile alakalı yakın zamanda diyanet işleri başkanının bir demeci dikkatimi celbetti ; Dinlerarası diyalog için; 40 yıldır hiçbir işe yaramadığını evvelinde ise böyle bir şeyin söz konusu dahi olamayacağını söylediler ve isabet buyurdular. Batı çıkarı olmayacağı işe girişmez. Düşünün 40 yıl diyalog yapıyorsun, İslam’ı ve Müslümanları batıya güzel göstermeye çalışıyorsun sonra iki patlama oluyor ve bir anda batının İslam’a bakış açısı değişiveriyor! Irkçı Emperyallerin İslam ülkelerine yaptıklarını göz ardı ederek ne amaçla bu işi yapıyorlarsa artık. Zaten Allah buna razı gelmedi ve onlarında planlarını bozuverdi. Ancak Irkçı emperyalistler alacağını aldı İslama açtığı savaşta bir hayli yol kat etti. Diyalog gibi ucuz numaralarla İslam’ı batının karşısında küçük düşürmeyi başardı ve diyalogu ifsat projesi haline getirmeyi başardı.

Bizim İslam’ı birilerine kanıtlamak gibi bir derdimiz olamaz. Madem dünya liderliği atfedilenler Bir şeyler yapamıyor, Bırakın illegal örgütler onların kalbine korku salsın(!) Bunu da kabul etmezseniz o halde gelin Avrupa birliği için bakanlık kurup başkalarının kapısında yatanları bırakıp İslam birliğini kuralım, bu sefer biz değil, onlar kendilerini bize kanıtlasınlar. Başka bir çözümde olamaz zaten. Ne olursa olsun kâfirler istemese bile Allah nurunu tamamlayacak ve Kimse İslam’ın nurunu söndüremeyecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER