Konuşmada Üzerimize Yok

Şanlıurfalılar konuştu mu dillere destan oluyor. Türkiye genelinde 81 vilayet içinde konuşmada 2. il arasına giren Şanlıurfa bu gidişle rekorlar kitabına girmeye aday olduğunu gösterdi.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini aralıksız sürdüren Vodafone bu yıl Ramazan Bayramı’nda abonelerine özgürce konuşmak için adeta seferberlik ilan etmişti.

Bu seferberlik yolunda Türkiye geneleninde 22,8 milyon abonesine sahip olan Vodafone’un geçtiğimiz Ramazan Bayramı süresince gerçekleştirilen GSM trafiğinde 4 günde yaklaşık 868 milyon dakika konuşuldu.

Bu konuşmalarda Şanlıurfa ramazan Bayramında en çok konuşan ikinci, en çok SMS gönderen üçüncü ve en çok mobil internet kullanan onuncu İl olarak tarihe geçti.

Tabi ki icraata gelince en son sırada yer alan Şanlıurfa konuşmada ise üzerimize yok. Günün 24 saatinde bile ara vermeden telefonla konuşmamız bizleri rekorlar kitabına doğru götürmektedir.

Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan ve sevdikleriyle bol bol konuşma fırsatı bulan Vodafone aboneleri herkes hallerinden oldukça memnun olduğu gözüktü. Bayram süresince en çok konuşan işte 10 ilimiz.

İstanbul, Şanlıurfa, Ankara, Adana, İzmir, Şırnak, Konya, Gaziantep, Zonguldak ve Kahramanmaraş olurken, en çok SMS gönderen iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Konya, Kütahya, Adana, Şırnak, Zonguldak, Gaziantep ve Kahramanmaraş olarak kayda geçti.

Daha sonra en çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Kocaeli, Muğla, Konya, Adana ve Şanlıurfa şeklinde yer alarak Şanlıurfa konuşmada ilk sıraya aday olduğunu göstermektedir.

Ha gayret Şanlıurfa halkı biraz daha idman yaparsa bu gidişle konuşmada rekor kırma yolunda il sıraya gözünü dikti. Haydi hayırlısı…

YORUM EKLE