KÖMÜR YERİNE TAŞ ÇIKTI!

Kış ayının gelmesiyle birlikte Şanlıurfa’da yaşayanlar kış hazırlıklarını sürdürüyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda Şanlıurfa Valiliği Sosyal Yardımlaşma aracılığıyla dağıtılan kömürler fiyasko çıktı. Geçtiğimiz günlerde bir mahalle muhtarı tarafından mahallesinde yardıma muhtaç aileler için aldığı kömürleri muhtaç ailelere dağıtımını yaparak kömürlerin taç çıkıtını yerinde görmesi vatandaşları çileden çıkarttı.

Üst Kömür, altı taş çıkan torbalar karşısında şaşkına dönen mahalle sakinleri şikâyette bulundular. Allah rızası için bunu hiç mi gören yok!.. Vatandaşlara bu kış mevsiminde Kömür yerine taş dağıtmaları karşısında hiç mi vicdanınız sızlamadı. Ben şahsen yoksullara yapılan bu durumu şiddetle kınıyorum.

   Hep doğruları yazdığımızda birilerinin menfaatine dokunulduğunda hemen aralar. Böyle değil de böyle olmuş. Ya geçin bunları dağıtılan kömür orada duruyor. Yetkililer gidip olayı yerinde incelesin ve görsünler. Taş mı, Kömür mü! Kararı siz verin.

   Ayrıca kömür yerine taş çıkan kömürleri sosyal medya hesabından paylaşan Urfa’nın en çalışkan Muhtarını yetkililer telefonla arayarak tehdit etmesini de vatandaşlar adına kınıyorum.

Lütfen sayın yetkililer, Allah rızası için fakir fukaranın kömürlerini insan gibi verin, insan gibi dağıtın. Kömür yerine taş dağıtmayın. Yazık günah bu vatandaşlara! Her yıl olduğu gibi bu kışı da onlara zehir etmeyin.

YORUM EKLE