KIŞ AYI GELDİ HASTANELER DOLDU

Sevgili okuyucularım, size bugünkü köşe yazımda kış aylarında gelen sağlık sorun, hasta ile dolan hastaneyi köşe yazımda yazı ile anlatacağım.

Malumunuz bilindiği gibi Türkiye düzenli olarak yılda 4 mevsim yaşamakta İlkbahar Mart, Nisan, Mayıs, Yaz, Haziran, Temmuz, Ağustos, Sonbahar, Eylül, Ekim, Kasım ve son olarak da Kış, Aralık, Ocak,  Şubat yaşamaktayız. Kış ayının içerisinde bulunduğumuz ocak ayında da havaların soğuması ile birlikte hasta olma oranları yükseldi haliyle hastaneler hasta ve hasta yakınları ile doldu.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en kalabalık ileri arasında yer alan Şanlıurfa 2 milyona aşkın nüfusa da sahip. Komşu ülke Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle Türkiye’nin çeşitli ilerine ve çoğunlukla sınırın sıfır noktası olan Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay ilerine sığındılar. Yazının başında anladığım gibi 2 milyona aşkın nüfusa sahip olan Şanlıurfa Suriyeli mültecilerle birlikte nüfus artı. Artan nüfus ile sağlık sorunu ciddi anlamda yükseldi. Yetersiz kalan devlet hastaneleri, özel hastaneler de artan nüfusa fayda sağlamadı.

Kış ayının gelmesi ile birlikte sağlık sorundu çoğaldı, hasta ve hasta yakınları hastanelere gitmek zorunda kaldılar, devlet hastaneleri yetersizdi kış ayının da gelmesi ile birlikte yetersiz kalan hastane ihtiyacı en üst saffa çıktı.

YORUM EKLE