Karne Heyecanı Başlıyor

    Öğrenciler günlerinin büyük bir kısmını yıl boyunca okulda geçirirler. Hatta bir yıla baktığımız zaman yılın büyük bir kısmının okul sıralarında geçmiş olduğunu görmekteyiz. Eğitim hayatı birey hayatında çok önemli bir yere sahip olduğundan öğrenciler gerekli eğitimi alabilmek ve o aldıkları eğitimi hayata geçirebilmek için birçok emek ve zaman harcarlar. Yıl boyunca derste dinlenen konular, evde yapılan ödevler, çözülen problemler, ezberlenen şiirler, araştırılan konular, yapılan sunumlar ve etkinlikler öğrencilerin yorgun düşmelerine neden olmaktadır.

   Eğitim hayatı bireylerin hayatının da büyük bir kısmını kaplamaktadır. İnsanlar yıl boyunca çok fazla konu hakkında çok fazla bilgi edinir ve bu bilgileri ile ilgili sınavlara ve testlere tabi tutulurlar. Derslere çalışmak öğrencilerin artık yılsonunda yorgun düşmelerine neden olmaktadır. Bu yüzden birçok öğrenci karne gününü büyük bir heyecan ile beklemektedir. Yıl boyunca vermiş oldukları emeklerinin karşılığını bir an önce almak isterler eğer karne notları iyi ise daha fazla heyecan olur ve bunu kendi için bir ödül olarak görür.

    Karne almaları sonucunda okullar da tatile olacağından dolayı öğrenciler dinlenmek, eğlenmek ve tatile gitmek için birçok vakte sahip olacaklarından hemen plan yapmaya başlıyorlar. Karne almanın yanında bir de tatile girecek olmaları öğrencilere çifte mutluluk yaşatmaktadır. Bu yüzden karne günü öğrencilerin hayatında büyük bir yere ve öneme sahip olduğunu diyebiliriz. 

YORUM EKLE