KARDEŞLİĞİN EN BÜYÜK DÜŞMANI SİYASET

Sadece kendi çıkar ve menfaatini gözeten siyasilere kanmayın.  Genel bir bakış açısı olarak ülkemizin güzel insanlarının siyasilere nasıl baktığını ve siyasi görüşlere ne kadar önem verdiğini analiz edeceğiz. Öncelikle ülkemizde neredeyse kundaktaki bebek bile siyaset konuşacak ve siyaset yapacak duruma gelmiş. Kimine göre güzel olsa da kendi fikir ve görüşlerimden yola çıkarak toplumsal huzur ve ülkenin geleceği bakımında siyaseti en tehlikeli silah olarak görüyorum.

Neden? Derseniz, siyasiler kendi çıkar ve menfaatlerini her şeyden üstün tutarlar. Vatandaş, vatandaşa hizmet ve ülkeye hizmet onlar için her zaman ikinci planda olmuş ilk olarak kendilerini düşünürler. Tüm bunlara rağmen siyasiler oy toplamak ve halkı yanına çekmek için birbirlerine ve karşı siyasi görüşlere yapmadığını bırakmıyor. Bu dediklerim bir siyasi görüş için değil tüm siyasi görüş ve siyasetçiler için geçerlidir. Avrupa ülkelerine baktığımızda siyasetle uğraşan çok nadir insan görürüz. Çünkü siyaset her türlü yapılır her türlü iş yürütülür ama onlar bununla uğraşacaklarına bilim, eğitime ve sanayi, teknoloji ile geleceğe hazırlanıyorlar. Ülkemizde yüzyıllardan beridir kimler geldi kimler geçti, ne liderler geldi, ne siyasi partiler geldi, ne siyasi görüşler geldi hepsi göçüp gitti sonuç yine ülkenin sahibi halk oldu. Şuandaki gündemimizde olan yerel seçimlere baktığımızda insanların birbirlerinden ne kadar ayrıştırıldığını ve kutuplaştırıldığını görüyoruz. O sucuymuş, o buncuymuş, o siyasi görüş hain bu siyasi görüş ona buna çalışıyor bunlar tamamen siyasetçilerin kendi oyunları oy toplamak ve oy kazanmak için kullandıkları en güzel ve basit taktiklerdir.

Ciddi ve samimi duygu düşüncelerle diyorum her türlü zorluğa karşı ülkemiz dünyanın en güzel ülkelerinden, insanımız en güzel insanıdır. Kürdü, Türkü, Alevi’si, Sünni’si, Çerkez’i, Arap’ı, Boşnak’ı, Gürcü’sü ile bu ülkede yaşanan her ırktan her milletle bu ülke çok daha güzel. İstisnalar hariç, herkes bu vatanı ve bayrağımızı sever sahiplenir gerekirse uğrunda ölür ve öldüler de. Ama gelin görün ki siyasilerin oy toplama hırsı ve isteği vatandaşı birbirinden ayırıp, ülkeyi kutuplaştırıcı bir yöne doğru götürmektedir.

Bizde diyoruz ki bırakalım siyaseti ve siyasi görüşü herkes işine baksın siyasiler gelip geçer siz ve sizin gibi farklı görüşte, farklı ırkta olan arkadaşınız, eşiniz, dostunuz kalır, bir gün zor duruma düştüğünüzde siyasetçiler değil yine de gelse gelse yardıma arkadaşınız, eşiniz dostunuz gelir. Milliyetçi olan komşunuz Hasan Amca yardımınıza gelir, Solcu olan Bekir abınız koşa koşa desteğe gelir, Milliyetçi Mete arkadaşınız gelir size çay içmeye ve dertleşmeye. Onun için iyi düşünelim ve iyi bir gelecek için hep beraber birlik ve dirlik içinde Türkiye Cumhuriyet sınırları içeresinde, Ay Yıldızlı Bayrağın altında kardeşçe yaşayalım.

YORUM EKLE