Şanlıurfa'da 15 Temmuz Kahramanlarının Belgeseli Hazırlandı

Karaköprü Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında şehit olan Şanlıurfalıların hayatlarının anlatıldığı belgesel hazırlandı.

Şanlıurfa'da 15 Temmuz Kahramanlarının Belgeseli Hazırlandı

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bir grup askerin hain darbe girişimini engellemek için sokağa çıkarak darbecilere karşı mücadele ederken şehit düşen Şanlıurfalı 4 şehit için Karaköprü Kaymakamlığı ve Belediyesi bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek 'Şanlı Direniş' isimli belgeseli hazırladı.

Belgeselde, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında İstanbul'da şehit düşen Şanlıurfalı kahramanların hikayelerini ailelerinin anlatımıyla aktarıyor.

Şehit İbrahim Halil Yıldırım'ı babası Bahattin Yıldırım, şehit Ümit Yolcu'nun kahramanlığı ise annesi Müzeyyen Yolcu anlatıyor.

İstanbul'da şehit olan Mustafa Direkli'nin 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını, ve şehit düşme anını o gece yanında olan ve beraber darbecilere karşı koyan arkadaşı Veysel Kilim, Şanlıurfa'nın bir diğer şehidi Mehmet Şefik Şefkatlioğlu'nu kendisiyle birlikte sokağa çıkan ve yaralanan eşi Gazi Vahide Şefkatlioğlu anlatıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER