Karaköprü'de kursları devam ediyor

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ve özellikle kadınların ilgi gösterdiği Kültür Merkezindeki kursları ziyaret etti. Resim tuvalinin önüne geçen Başkan Baydilli, fırçayı eline alarak yağlı boya resim yaptı.

Karaköprü'de kursları devam ediyor
Karaköprü Belediyesine bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren kurslar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.  Kurslara katılan kursiyerler uzman öğretmenler tarafından eğitiliyor. 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Müslüm Topal ile birlikte Kültür Merkezindeki kursları ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti. Yağlı boya resim kursu sınıfını ziyaret eden Başkan Baydilli eline fırça alarak yağlı boya resim yaptı. 

Karaköprü Kültür Merkezini, Şanlıurfa’nın en gözde Kültür Merkezi haline getirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Baydilli, “Karaköprü Belediyemize ait kültür merkezimizi ziyaret ettik. Kültür Merkezimizin bünyesinde yaklaşık 10 kurs mevcut. Toplam 200’e yakın kursiyer burada eğitim görüyor. Kültür Merkezimizde Arapça, Kuran-ı Kerim, Okuma yazma, dikiş- nakış, kuaförlük, yağlı boya gibi kursal bulunuyor. Burada eğitim alan kursiyerlerimiz hem kendilerini geliştiriyorlar. Hem de kültür anlamında  Karaköprü’müze ve Şanlıurfa’mıza faydası oluyor. Ziyaretimiz kapsamında yağlı boya resim sınıfımızda çok güzel eserler gördük. İnşallah Karaköprü’deki Kültür Merkezimizi Şanlıurfa’mızın en gözde Kültür Merkezi haline getireceğiz. Ben kursiyerlerimize ve hocalarımıza başarılar diliyorum” dedi. 

Öte yandan Başkan Baydilli, Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezindeki kursiyerler tarafından yapılan çalışmaların önümüzdeki günlerde yapılacak olan sergi ile görücüye çıkacağını sözlerine ekledi. 

Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezindeki kurslara katılan kursiyerler ise, kendilerine bu hizmeti sunan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nilüfer
Nilüfer - 3 yıl Önce

0. 5 yaş çocuk lar kuran kursu da varmı acaba.

SIRADAKİ HABER