Karaköprü Çocuk ve Yetişkin Acil Servis İstiyor

Şanlıurfa'nın hızlı gelişen ilçelerinde Karaköprü'de çocuk acil servisi olmadığı için kilometrelerce ötede Şanlıurfa Eyyübiye araştırma Hastanesi’nin yolunu tutan vatandaşlar, bir de üstüne saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyor.

Karaköprü Çocuk ve Yetişkin Acil Servis İstiyor
Yaklaşık 2 yıl önce Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin birinci katında, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı ek hizmet binası vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Karaköprü Semt Polikliniğinde Çocuk Hastalıkları Polikliniği, dahiliye, göz hastalıkları, ve kulak burun boğaz (KBB) servisleri poliklinik hizmete girmişti. ilçede yetişkin ve özellikle çocuk acil servisi olmadığı için kilometrelerce ötede Şanlıurfa Eyyübiye araştırma Hastanesi’nin yolunu tutan vatandaşlar, Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde yetişkin ve çocuk acil servisin açılmasını istiyor.
Şanlıurfa'daki nüfus yoğunluğu günden güne Karaköprü ilçesine doğru kaymaya başladı. Bu gelişmelerle ilçe küçük bir kent haline geldi. Onlarca okul açıldı ancak artan nüfusa rağmen bu ilçede yetişkin ve özellikle çocukların gidebileceği tek bir çocuk acil servisinin olmaması tepkileri de beraberinde getirdi.
Şanlıurfa'nın en gelişen ilçesi 116 bin 805 nüfuslu Karaköprü ilçesi’nde yetişkin ve çocuklar için bir acil servis bulunmuyor. Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde açılan bazı polikliniklerin yanında çocuk ve yetişkinlerin tedavi edileceği acil servis bulunmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Hastane yönetimi ve yetkilileri göreve davet eden vatandaşlar,”Yaklaşık 117 bin nüfusu bulunan ilçemiz bir acil servisin bulunması bizleri mağdur ediyor. İnşallah bir an önce çocuk ve yetişkinler için bir acil servis oluşturulur.” İfadelerine yer verdi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 7 ay Önce

Hastane yatağı olmayan yerde acil servis açılmaz.
İnsanlar acili 24 saat işlerinin görüleceği yer olarak düşünüyorlar ama böyle bir şey değil.
Sağlık bakanlığı istanbul Ankarada bile hastaneleri merkezileştiriyor. Koca Ankarada 10 hastane kapatılıp bir tane şehir hastanesine taşındı. Hastanelerin merkezileştirmesi politikası devam edecektir.

emine maçin
emine maçin - 7 ay Önce

Karakörüde kadın doğum isitiyoruz

ibrahim
ibrahim - 7 ay Önce

ACİL OLARAK ŞART KARAKÖPRÜ NUFUS SAYISI FAZLA OLAN İLÇEMİZ

Urfalı
Urfalı - 3 hafta Önce

Herşeyi urfada arapların yanında yaptılar eyubiye ye 1 buçuk 2 saatte anca otobüsle gidebiliyoruz oda sıra beklemekten başka yok hastaneleri şehir dışına yapıyorlar ama petroller bomba gibi şehir içinde hemen hemen her semtte petrol var ama hastaneye geldimi şehrin obur ucunda bu dis hastanesine verdiler birkaç polikinik hepside şuanda Yok cocuk doktoru bir tane tek var saat 8.30 da gittinmi almıyorlar doğum yok kbb yok sadece dahiliye göz birde tek doktor cocuk var oda canı istedi mi seni alırlar yoksa tut eyubiyenin yolunu böyle sahipsiz bir memleket yaptılar başka da birşey diyeceğim yok

SIRADAKİ HABER