Essum Saatçi Aslan’dan “Urfalılık Ruhu” Çağrısı

Bugüne kadar yapılamayanları şikayet etmek, rakiplerini eleştirmek yerine sadece projelerini anlattığı siyaset anlayışı ile halkın karşısına çıkan SP Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Saatçi Aslan, 

Essum Saatçi Aslan’dan “Urfalılık Ruhu” Çağrısı

“Urfalılık ruhu” çağrısı yaptı

Aslan, “Rekabet ettiği insanın donanımı, bilgisi ve projeleriyle yarışamayanlar özel yaşantısını konuşuyor. Bu çok çirkin bir siyaset. Eğer ben bunu yaparsam benim değil insanlığın ayıbı olur” dedi.

Şanlıurfa / Şanlıurfa’da SP”den Karaköprü İlçe Belediye Başkan adayı olduğu günden beri gece gündüz halkla buluşup sadece projelerini anlattığı siyasetiyle örnek gösterilen, kentte birçok ezberi bozan Essum Saatçi Aslan, bu kez “Urfalılık ruhunu” gündeme taşıdı.

Aslan,  sadece Urfa”da doğanların değil, Urfa’da yaşayan, ekmeğini bu kentte kazanan herkesin “Urfalılık ruhuna” sahip olması gerektiğini belirterek, “Bir elin nesi var, iki elin sesi var misali. Biz ne kadar birlik ve dayanışma içinde olursak o kadar hakkımızı alırız. Kısır çekişmeleri, dedikoduları, özel yaşantılarla uğraşmayı bir tarafa bırakıp herkes Urfa için ne yapacak? ne yapılması gerekir? bunu tartışmalı” dedi.

Memleket olarak herkesi birbiriyle kenetlenmeye davet eden Essum Saatçi Aslan, “O, bu, şu ayırımı  yapmadan, tıpkı atalarımızın bizlere anlattığı gibi Urfalılık ruhunu canlandırıp, memleketimiz için ne yapabileceğimize bakmak zorundayız. Urfa için kim taş üstüne taş koyuyorsa ya da elini taşın altına koyuyorsa; hangi siyasi partiye mensup olduğuna bakmadan destek verelim. Yeter ki Urfa”nın menfaati söz konusu olsun” diye konuştu.

Rakiplerini eleştirmek yerine, yapacağı projeleri anlatarak, sadece partisine mensup olanların değil, tüm halkın oylarına talip olan SP Başkan adayı Essum Saatçi Aslan, seviyeli siyaset yapmanın öneminin de altını çizerek, şunları kaydetti:

“Rekabet ettiği insanın donanımı ile bilgisiyle, projeleriyle yarışamayanlar özel yaşamını konuşuyor. İnsanların kişisel yaşantısı belediyeyi yönetme ile alakalı değildir. Aday olduğum günden beri benim telefonuma sayısız belgeler, şikâyetler geliyor. Bunlar bende saklı kalır, bunları deşifre etmek, insanların ayıbını, açıklarını yüzüne vurmak hoş değil. Ben seçim çalışmalarım boyunca insanların açıklarını yüze vuran siyaset yapmamaya büyük gayret gösteriyorum.  Biz dedikodularla, o şunu yapmış, bu şöyle yaşıyormuş gibi söylentilerle hiç uğraşmıyoruz. Bu arada, şunu da özellikle belirtmek isterim ki; şükürler olsun bizim aile yaşantımız ortada. Hiç saklayacak ya da rahatsızlık duyacağımız bir şey yok. Biz her biri ayrı bir değer olan, kaynağı belli olan projelerimizle konuşulmak istiyoruz. Şükürler olsun ki bunu da başardığımı düşünüyorum. Projelerimin konuşuluyor olması beni hayli mutlu ediyor. Çünkü Karaköprü bunları fazlasıyla hak ediyor. Biz Karaköprü’de inşallah kent kültürünü hayata geçireceğiz, yaşayan bir Karaköprü hayalimiz var. Bu hayal de ulaşılamayacak, mümkün olmayan hayaller değil.”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
URFALI
URFALI - 8 ay Önce

Essum Hanım büyük vizyonu Duruşu İleri Dünya Görüşüyle Karaköprüye Çok büyük yenilik FARKINDALIK katacak Karaköprüyü hakettiği yere getirip betonlaşmadan Daha yaşanılabilir Bir ilçeye dönüştürecektir inanıyoruz güveniyoruz sonuna kadar destekliyoruz Sonradan pişman olmak istemiyorsak Allah için urfa olarak sandığa gittiğimizde memleketimizin 5 yılını düşünerek oy atalım yoksa beş yıl daha kaybetmeye göz yumacağız 17 yıl yeterince kaybettik geriye gittik zaten bunun için Essum Hanım gibi Değerli Şehrimize Değer katacak insanları desteklememiz lazım 17 yıldır memleket geriye gitti zaten yeterince hiçbirşey görmedik bunun için 5 yılı daha çöpe atmak istemiyorsak sandığa giderken Lütfen iyi düşünelim Memleketimizi düşünerek oy atalım iş yapabilecek proje fikir üretebilecek donanımına inandığımız insanları seçelim Herşey Güzel urfamız için ...

DEĞİŞİM ŞART
DEĞİŞİM ŞART - 8 ay Önce

1 NİSAN sabahı Büyükşehire Şanlıurfaya Karaköprüye Sayın Cevheri Ve Essum hanımın vizyonlarıyla bahar gelecek urfa kazanacak Halk kazanacak sonuna kadar destekliyoruz kazanacağız yeter artık İktidarın yalanlarını dinlemekten bıktık ..Artık uyanmamız Urfalılar olarak boş vaadlere inanmamamız lazım yıllardır bizi HER konuda kandırdılar bu yüzden memleket 17 yıl bir arpa boyu yol alamadı bunun için Urfalılar olarak artık bu iktidar yalanlarına son verip SAYIN Cevheriyi seçimlerde sonuna kadar desteklemeliyiz 5 yıl pişman Olmak istemiyorsak bir 5 yıl daha kaybetmek geriye gitmek istemiyorsak bir 5 Yılı daha çöpe atmak istemiyorsak sandığa giderken 5 dk iyi düşünelim Allah için memleketimizi düşünelim fikir proje üreten memleket için dertlenen memleket için vizyon ortaya koyan Essum Hanım Sayın cevheri gibi donanımlı Değerlerimize sahip çıkalım destekleyelim adamlar yıllardır rahat kazanırız Havasından memleketi geri bıraktılar her konuda çevre illerden bile geriye düştük her konuda bu yüzden geri kaldık ama yeter bu Seçimde inşAllah Cevheri gelecek Şanlıurfa kazanacak yeni bir heyecan gelecek memleket güzel hizmetler görecektir ..

SIRADAKİ HABER