Erdoğan, "Bu İşi Yapamayacaksınız Kenara Çekilin" Dedi Ama...

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesindeki problemler bir türlü çözüm bulmuyor. Sürekli Karaköprü ilçesi hakkında tepkilerini dile getiren vatandaşlar artık şikayetlerini BİMER ve CİMER'e ileterek çözüm sağlanmasını bekliyor.

Erdoğan, "Bu İşi Yapamayacaksınız Kenara Çekilin" Dedi Ama...

Karaköprü ilçesindeki sorunlar vatandaşlar için büyük problemler oluşturmakta. Düzensiz yollar, bozuk alt yapılar ve elektrik sorunları hat safhaya ulaşmış durumda. Her hafta olarak düzenli bir şekilde vatandaşların tepkilerini dile getirdiğimiz haber sitemiz ve gazetemizde aylık 4 yada 5 haber bulunmakta. Peki Karaköprü Belediyesi bu sorunların çözülebilmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne kaç defa konuyu iletti, vatandaşın sesine cevap verildi mi? Urfanatik Gazetesi ile iletişime geçen Yığınak Mahallesi Muhtarı Abuzer Korkmaz yaşadığı zorlukları ve Büyükşehir Belediyesinin sorumsuzluğunu bizlere aktardı. İlçede yer alan mahallenin problemlerini defalarca Büyükşehir'e sunduğu halde hiç bir şekilde karşısında muhattap bulamayan mahalle muhtarı Korkmaz konuyu Cumhurbaşkanlığına iletmeye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlar toplantısında "MUHTARLARA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR" diye belirttiğini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye hatırlatırız. İlçe Belediyesi'nin en azından bu durum karşısında aracı olarak Büyükşehir Belediyesi'ne konuyu aktarması ve çözüm sağlaması gerekirdi. Mahallede bulunan sorunları defalarca ilçe belediyesine belirttiğini aktaran Muhtar Korkmaz herhangi bir çözüm bulunamadı dedi. Gazetemize ilettiği açıklamalar ile tepkisini dile getirdi.

Yığınak Mahalle Muhtarı Abuzer Korkmaz;

Ben Şanlıurfa Karaköprü İlçesi Yığınak Mahalle Muhtarı Abuzer Korkmaz. 21. Yüzyılın ilk on ekonomisi içerisine girmek isteyen ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bu uğurda durmadan çalışma düsturu edinmiş bir düşünce ile yola çıktık. Fakat bu hedefte ilerlemek isterken bazen Devletin bazı kademelerindeki yöneticilerimiz her ne ikmetse hedefe yürünen yolda bizi bıktırma noktasına getirmektedir. Ama yinede ülkemizin geleceği için çalışmaktan geri durmayacağız. Muhtarlık yaptığım köyün çok büyük sıkıntıları var ve bu var olan problemleri gidermek için hazırladığım projeleri gerekli mercilere iletmiş olmama rağmen bu mercilerden kesinlikle hiç bir geri dönüş alamıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlara yüklediği misyonu bir emir bilip yapılması gereken maddeleri aşağıda belirmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın henüz bir kaç gün önce söylediği " Bu işi yapamayacaksanız kenara çekilin " sözünü hatırlarmak isterim.

1- Köyümüzün ortasından geçen 250 metrelik dere yatağı çok kötü durumda. Acilen üstünün kapatılması gerekmektedir.

2- Taşımalı 400 öğrencimiz bulunmakta, kışın servisler okula ulaşmakta zorlanıyor. Doğabilecek bir kazada ölüm riski yüksek. 13 köye ulaşım sağlayan 3800 metre (3,8 km) yolumuz şuanda ulaşıma kapalıdır dedi.

Karaköprü Belediyesi'ne ait sorunların çözümü için Büyükşehir Belediyesi gerekli çalışmalara ne zaman başlayacak, vatandaşların tepkisi karşılık bulacak mı?

Mahalleye ait görüntüler;Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı zaza
Urfalı zaza - 2 yıl Önce

Büyükşehir bilbordlara batı çevre yolu bilmem hangi yol. Yol medeniyettir gibi reklamlar astı. Östelik güya bunlar2017 de bitecek projeler ama tık yok.

Karaköprü / Narlıkuyu Mahallesi
Karaköprü / Narlıkuyu Mahallesi - 2 yıl Önce

Karaköprü Narlıkuyu mahallesinde bulunan YB halısahası mahalleliyi canından bezdirdi. hergün futbol oynayanların cinsel içerikli küfürlerini duymak zorunda kalıyoruz. belediyeyi aradık ilgilenen olmadı. emniyeti aradık gelen olmadı. lütfen sesimizi duyun gece saat 1 de futbol maçı oynanıyor ve çok rahatsız oluyoruz. dün gece saat 2 de halen maç yapıyorlar ve bağırıyorlardı. lütfen bize yardımcı olun.

Erol
Erol - 2 yıl Önce

Urfa'nın neresi doğru ki.

mmt
mmt - 2 yıl Önce

arkadaşlar Kara köprüde yine çalışma var siz bide eyübiyeye gelin bakkan hizmetsizliği burdagörür siz çöpten yoldaki cukurlardanmi nerden girsem bilmiyorum

Asabi
Asabi - 2 yıl Önce

35 metre yolun bir tarafı ile bu yolu birleştiren çevre yolu da çok bozuk... Sanırım yetkili kişilerden hiç kimse bu yoldan geçmiyor. Elektrik deseniz başlı başına problem. Bunun belediye ile ilgisi olmayabilir. Logarlardan sürekli koku yayılıyor ki sıcaklarda çok daha fazlalaşıyor..

Ismail
Ismail - 2 yıl Önce

Neyi ne Hali karakopru de yol genisligi 30 metre kaldirim lar 10mt kaldirim da yureyen insan yok sigorta mahllesine kaldirim yok millet yollarda yuruyo her gun kavga her gun Kaza buyuksehir mis vergi alirken buyuksehiri fark ettik ama hizmette buyuksehiri goremedik

karadağlı
karadağlı - 2 yıl Önce

nihat çiftçi anlamak mümkün değil karaköprü bölgesine ne alıp vereceği var... ordaki çalışmalar aylarca sürüyorve hizmet sıfır ..oysa sanki karaköprü belediyesi suçlanıyor ama büyük şehir elinde bazı bölgeler..ama asıl iş bizleri düşüyor ilgilli mercileri bildirmemiz lazım...

Mahmut yavuz
Mahmut yavuz - 2 yıl Önce

Yemişli köyünün yolunu ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz acaba ... bir dahaki secimi mı bekliyorsunuz biz bu sorunları cumhurbaşkanımıza ilettik gerisi size kalmiş


SIRADAKİ HABER