Bu Mahallenin Sorunu Ne Zaman Çözüme Kavuşacak?

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesi’ne bağlı Mehmetçik Mahallesi’ndeki sorunlar 3 yıldır çözüme kavuşmadı.

Bu Mahallenin Sorunu Ne Zaman Çözüme Kavuşacak?

Karaköprü İlçesi’ne bağlı Mehmetçik Mahallesi’ndeki sorunlar mahallelilerin tepkisine neden oldu. Yaklaşık 3 yıldır alt yapı sorunu ve temizlik sorunu çeken mahalleli, yetkilileri göreve çağırdı. Mahallelerinde çocukların oynayacak park alanlarının bile olmadığını söyleyen mahalleli, alt yapı yetersizliğinden pis kokulardan geçilmediğini ve geceleri sokakların ilaçlama  olmadığını belirten vatandaşlar tepki gösterdi.


 
Mahallelilerden Ahmet Filiz belediye başkanını göreve çağırarak, “  Onların çocukları temiz yerde yaşarken benimkiler mikrobun içinde yaşıyor. Kendilerine sesleniyorum lütfen gelip burayı görsünler. Biz hangi kuruma baş vurduysak hiç bir şekilde yardımcı olmadılar bizde nereye gideceğimizi şaşırdık.” dedi.


 
“Defalarca Karaköprü Belediyesine ve ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne mahallenin alt yapı sorunları için gittik ama kurumlarda hiç bir şekilde bir netice alamadık. Anlamış değiliz neden bu mahalleye hizmet verilmiyor, varsa bu mahallede bir sorunları söylesinler bizde bilelim, ona göre başımızın çaresine bakalım, eğer bunlar bir çözüm bulamazlarsa yeni atanmış . Yazık yani buradaki vatandaşlar mağdur, merkeze 800 metre uzaklıkta olan Mehmetçik Mahallesi ve henüz bir çözüm bulamıyorlar. Eğer hizmet vermek istemiyorlarsa makam koltuklarını bırakıp gitsinler, bizim köyün ilerisindeki köylerde futbol sahası park yapılmış 400 haneli ev olmamıza rağmen problemlerimize çözüm bile bulunamadı.Karaköprü Belediyesi suçu büyükşehire atıyor büyükşehir bizim mintikamıza bağlı değil diyor peki bu mahallenin çözülmesi kimin elinde bizde ne yapacağımızı şaşırdık.” dedi.

Biz Urfanatik Gazetesi ailesi olarak bu mahallenin çözüme kavuşulmasına kadar takipçisi olacağız.


 
 

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER