Serhan Karahan: Karahan’dan Urfanatik.Com’a Dobra Dobra Açıklama

Geçtiğimiz sezon Karaköprü Belediyespor’da Şampiyonlukta büyük emek harcayan Serhan Karahan Urfanatik gazetesine açıklamada bulundu.

Yayın hayatına başladığı günden bu yana Şanlıurfa’da spor alanına çok kısa zamanda damgasını vurarak ve her zaman amatör takımların ve futbolcuların sesine kulak vererek sorunlarını gazete sütunlarına taşıyarak yetkililere ulaştıran Urfanatik Gazetesi, o günden bu güne kadar çizgisini değiştirmeyerek yoluna emin adımlarla yürüyerek değil koşarak devam ediyor.

Her hafta bir amatör takım futbolcusuyla röportaj yaparak gündeme damgasını vuran Urfanatik Gazetesi’nin bu haftaki röportajını eski Karaköprü Belediye sporun başarılı oyuncularından Serhan Karahan ile yaptı.

‘Yaptığım hiçbir hareketten pişman değilim. Dünün hataları bugünün deneyimleridir’

2016-2017 futbol sezonun da Karaköprü Belediyesporla şampiyonluğum ardından yine aynı şekilde hedefleri büyük olan BAL Ligi takımı Nevşehirspor la 2017 2018 sezonun da sözleşme imzaladım. Kurulan kadroya baktığım zaman kaliteli insanlardan oluştuğunu ve oluşturulduğunu gördüm.

‘Ben belli bir takıma karşı oynamam. Ben, yenilgiye karşı oynarım’

Temmuz ayında başladığımız ilk kamp etabından beri herkesin aklında ki tek düşünce şampiyonluktu. Bu yolda bana en çok destek veren eşim ve  bizimle beraber olan başta büyük başkanımız Salih Dirikoç ve ekibi sezon boyunca desteklerini hiç esirgemediler kendilerine teşekkür ederim.

‘Futbol istatistikleri mini eteğe benzer. Birçok şeyi gösterir ancak asıl merak edileni göstermez’

Sezon başladığı ilk günden son güne kadar yöneticilerimiz takım arkadaşlarımız birlikte aile olduk ve bu kenetlenen kadro karşında hiç kimsenin duramayacağının zaten bilincindeydim. Her aile gibi bizde de bazen sıkıntılar oldu ancak her sıkıntıyı birbirimizin arkasın da durarak üstesinden geldik ve inancımızı hiç kaybetmedik.

‘Futbol sadece basit bir oyun değildir, futbol devrimin silahıdır’

Bu şampiyonluk yolun da futbolcularla beraber malzemecimiz Eren abi ,masörümüz Ali abi, aşçımız Mehmet usta ve tüm tesis görevlilerine bize vermiş oldukları katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.

‘Bal liginde üst üste yaşadığım 2 şampiyonluğun haklı gururu ve mutluluğu içerisindeyim’

Bu yolda desteklerini unutmayacağım Nevşehirspor taraftarı teşekkürü fazlasıyla hak ediyorlar.

13 yıl sonra gelen şampiyonluk tüm Nevşehir halkına armağan olsun.

Nevşehir spor yöneticileri ile birlikte çok daha iyi yerlere gelmeyi hak ediyor.

Bal liginde üst üste yaşadığım 2 şampiyonluğun haklı gururu ve mutluluğu içerisindeyim.dedi.