Urfa’da ilginç resim sergisi

22 yıldır Şanlıurfa’da yaşayan Ressam Nuray Açar, ilk resim sergisini açtı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’nda “Denemeler Resim Sergisi” adı altında açılan sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Urfa’da ilginç resim sergisi

Suriye’deki savaştan etkilenen Ressam Nuray Açar, ilginç bir resim sergisi açtı. Ressam Açar, yaptığı karışık teknik çalışma ile renklerin etkisini eserleri ile anlatmaya çalıştı.

“Böyle bir sergi aniden gerçekleşti”

22 yıldır Şanlıurfa’da olan Ressam Nuray Açar, resim sergisi açma fikrinin aniden oluştuğunu bildirdi. Açar: “Böyle bir sergiyi açmak aniden gerçekleşti. Ve iyi ki de gerçekleşmiş. Bu eserler 2013 – 2015 ve 2016 da yaptığım eserlerdir. Serbest ve karışık çalışma olmak üzere. Bu eserler bilinç dünyamı yansıtıyor. Normalde manzara resimleri değil ama sanatseverler eserlerime baktıkça bakmak isteyecekler. Muhakkak içinde bir şey bulacaklar. Çünkü ben eserleri yaparken büyük bir keyif aldım” dedi.

“Suriye savaşından etkilendim”

Bu eserleri yaparken Suriye savaşından etkilendiğini belirten Açar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Meydana gelen Suriye savaşından etkilenerek yıkık dökük resimler yapmaya başladım. Bu tarz resimler yaparken Suriyeli arkadaşım bana dedi ki yıkık dökük resimleri yapma; renklerin sendeki etkisini yap dedi. Arkadaşın uyarısını dikkate alarak savaş resimlerini sanatsal resme çevirdim” ifadelerini kullandı.

Öte yandan serginin 6 Mayıs saat: 17.00’ye kadar açık olacağı öğrenildi.

Haber: Rıdvan ORTAKAYA

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumcu
Yorumcu - 4 yıl Önce

Oldukca guzel. Ellerinize saglik

SIRADAKİ HABER