Eyeliner Sürmenin Püf Noktaları

Eyeliner sürmekten vazgeçemiyorsanız o zaman bu püf noktaları çok işinize yarayabilir.

Eyeliner Sürmenin Püf Noktaları

Eyeliner kullanırken aslında her çeşidini iyice bilmek ve en azından bir kere hepsini denemek gerekir. Çünkü sizin için hangisinin en uygun olduğuna bu şekilde karar verebilirsiniz.
Kalem eye liner, jel eye liner ve likit eye linerlar bulunuyor. Bunların arasından en her tarafa bulaşmadan sürdüğünüz gibi mıh gibi kalan eye liner çeşidi kalem eye liner olanları aslında. Ama likit ve jel eye linerlar ise yumuşak bir dokusu olduğundan kolay uygulanır ve daha parlak ve gösterişli görünebilir.

  • Eye liner sürerken tek bir renge sağlanıp kalmayın. Belki de sizin için en uygun eye liner kullandığınız rengin tam tersi bir renktir. Yeniliklere ve değişikliklere açık olun.
  • Eye liner kullanırken düzgün sürebilmeniz için ellerinizin titrememesine özen gösterin. Eğer elleriniz titriyorsa o zaman kolunuzu bir yere sabitleyerek gözlerinize eye liner çekmeyi deneyin.
  • Eğer eye liner çekmeye yeni başladıysanız ve bir türlü düzgün çekememekten şikayetçiyseniz o zaman göz kapaklarınıza noktalar koyarak işe başlayın ve noktaları tamamlayın. Böyle böyle dümdüz bir çizgi halinde eye liner sürmeyi başarabilirsiniz.
  • Eye liner sürerken cildiniz eliniz ile gerginleştirmemeye özen gösterin. Çünkü cildinizi eski haline döndürdüğünüzde çektiğiniz eye liner düzgün görünmeyebilir.
  • Eğer eye lineriniz gün içerisinde dağılmışsa o zaman nemlendiriciler kullanarak veya teninize uygun kapatıcılar ile bu kötü görüntüyü yok edebilirsiniz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER