İstanbul'da Siverekliler Derneği Kuruldu

Siverekliler, daha önce, yaşadıkları birçok şehirde hemşericilik bilincini geliştirmek, sosyal ilişkilerini artırmak amacıyla birçok dernek kurulmuştu. Bu kez İstanbul'da Siverek Kültür Bilim ve sanat derneğini kurdular.

İstanbul'da Siverekliler Derneği Kuruldu

İstanbul’da yaşayan Siverekliler, daha önce, yaşadıkları birçok şehirde hemşericilik bilincini geliştirmek, sosyal ilişkilerini artırmak amacıyla birçok dernek kurulmuştu.

İstanbul’da yaşayan bir gurup Siverekli aydın, Halil Yoğunlu başkanlığında bir araya gelerek Siverek Kültür Bilim ve sanat derneğini kurdular.

Derneğin Basın Sözcüsü Eğitimci Yazar Arzu Kılıç, amaçlarının geleneksel Siverek kültürünü sanatını geliştirmek sanatsal alanlarda bilim insanlarıyla birlikte çalışmak olduğunu belirterek şunları kaydetti” Siverek kadim bir şehir, Yılmaz Güney, Şıwan perwer, birçok sanat ve bilim insanının bürokratın yetiştiren kadim bir şehir.  Siverekliler Dünyanın birçok şehrinde yaşamaktadır. Siverek kültür ve sanatını yetişecek bilim adamlarını memleket yararına projeler üretmek adına bu derneği kurduk. Kurucu Başkanımız Halil Yoğunlu Derneği geliştirip ilerde bir vakıf haline getirmek için çalışmalar başladı.

Derneğimiz daha yeni kuruldu Ülkenin ve Dünyanın neresinde olursa olsun her Sivereklinin desteğini beliyoruz. Siverek için yapılacak projelerde çalışmak bir yerde memlekete karşı vefa  borcunu  ödemektir. Tüm Sivereklilerden  destek bekliyoruz” dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER