Ak Partili Milletvekili İstifa Etti!

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ak Partili Milletvekili İstifa Etti!

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı. Yeneroğlu, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetiyle geldiği partiden yine Erdoğan'ın isteğiyle ayrıldığını" dile getirdi.

Milletvekili Yeneroğlu’nun istifa açıklamasından öne çıkan noktalar özetle şöyle:

* Son zamanlarda yüksek sesle dillendirdiğim birçok konuyu biliyorsunuz. Cumhurbaşkanımız takdir buyurdular, MKYK üyeliğine seçildim.

* O süreçte de Türkiye’nin önünde olan ve itibarını zedeleyen insan hakları ihlallerinin ortadan kaldırılması noktasında kamuoyuyla eleştirilerimi paylaştım.

* Son iki MKYK toplantımıza bu rahatsızlıklarımın artık karşılık bulmadığı, düzelebileceğine dair bir ümit taşımadığım için katılmadım. 28 Ekim tarihinde MKYK’dan istifa ettim.

* Geçen günler içerisinde arkadaşlarımla değerlendirmeler yaptım, partimizin genel sekreteri merkeze davet ettiler. Daha sonra genel sekreterimizle yaptığım konuşmada AK Parti’nin kuruluş felsefesine dönmesi gerektiğini söyledim. Genel sekreterimiz bu görüşlerimi dinledi. Cumhurbaşkanımızın AK Parti’den istifa etmem noktasında kanaat bildirdiğini ifade etti.

* Türkiye’nin geleceği konusunda çok ciddi sıkıntılar olduğunu biliyorum. Bugün geldiğimiz noktada bu durumun değiştirilmesinin sorumlusunun AK Parti olduğunu bütün arkadaşlarımız dile getiriyorlar.

* Türkiye’deki siyasetin yatay bir noktaya çekilmesini istiyorum. Konuşan Türkiye tasavvuruna sahip bir Türkiye istiyorum. Milletvekilliğinden istifa konusunu önümüzdeki günlerde değerlendireceğim. Hepinize hayırlı günler diliyorum.

SÖZCÜ

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 11:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söyleyen Dokuz Köyden Kovulur
Doğru Söyleyen Dokuz Köyden Kovulur - 3 hafta Önce

Adam doğruları söyledi diye hemen kovuldu. Gerçekten yazık oldu. Doğru konuşanların barındırılmadığı, yalan konuşanların ise başlara taç yapıldığı bir ülke haline geldi.

Gerçek
Gerçek - 3 hafta Önce

Millet uyandı her evde 5 gençten 4 işsiz üniversite mezunu nereye kadar millet iş yapamiyor

mehmetcan
mehmetcan - 3 hafta Önce

Gördüğüm şeyler bana çok iyi öğreti bu vekilde aynı oldu doğru diyen insanları çabuk koyarlar çünkü onların işine gelmez bunlar kendi meffati peşinde koşuyorlardir yazık oldu veklimize artık oda anlar bunların gerçek yüzlerini bundan sonra kime yalan atana altından taç başına koyarlar birşey unuttular militin gözü çoktan açıldı artık gelip kimlerden oy verin bizlere diyecekler çok merak etim nasilki oylarimizla bunları iktidar etiksek oyuumuzla yine indirmesini biliriz birlik beraberlik içinde halkımızla elle veriz bunlar seçim günü beklesinler kime oy vereceğiz kimi iktidar yaparız

SIRADAKİ HABER